13/03/2015

Biznesowe tłumaczenia z języka angielskiego.

By grawertop

dlonW codziennej egzystencji wielu przedsiębiorstw, szczególnie tych większych, bardzo często zdarzają się sytuacje, w których należy kontaktować się przedstawicielami zagranicznych kontrahentów biznesowych, co będzie wymagać skorzystania z usług tłumacza, chyba, że w przedsiębiorstwie jest zatrudniony odpowiedni człowiek, odpowiadający za kontakty zagraniczne, który będzie biegle posługiwał się przynajmniej językiem angielskim. Chodzi tutaj przede wszystkim o język angielski, bowiem jest to język rozpowszechniony na całym świecie, i zdecydowana większość przedsiębiorstw z całej Unii Europejskiej, właśnie z tego języka korzysta w przypadku kontaktów międzynarodowych. Sprawdźmy więc, jak będzie tego typu współpraca z tłumaczem wyglądała, oraz w jak mogą się przedstawiać ewentualne koszty tłumaczenia wszelkiego rodzaju dokumentów biznesowych.

Znalezienie odpowiedniego tłumacza

W pierwszej kolejności należy tutaj znaleźć odpowiedniego tłumacza, który zagwarantuje nam wysoki poziom jakościowy przeprowadzanych tłumaczeń, a co najważniejsze, aby były to tłumaczenia zapewniające nam wysoki poziom bezpieczeństwa w kontaktach międzynarodowych. Chodzi nam tutaj głównie o to, aby był to tłumacz co do którego można będzie mieć pewność i zaufanie, iż tłumaczone przez niego dokumenty będą poprawne merytorycznie i zawsze będziemy dokładnie wiedzieć, o co chodziło w oryginalnym dokumencie. Jest to bardoz istotne z punktu widzenia działania przedsiębiorstwa, bowiem w kontaktach międzynarodowych, z reguły będzie chodziło o poważne pieniądze, toteż nie powinno być tutaj miejsca na jakiekolwiek pomyłki i nieporozumienia, wynikające z niskiej jakości tłumaczenia. O wiele lepiej jest zapłacić za jedną stronę tłumaczenia nieco wyższą kwotę, niemniej jednak, w zamian zyskać pewność, że nasze dokumenty będą tłumaczone poprawnie, a nasze kontakty z zagranicznymi kontrahentami nie ucierpią w wyniku nieporozumień powodowanych przez wadliwie tłumaczone dokumenty.

Koszty tłumaczenia dokumentów.

W kwestii kosztów, trzeba powiedzieć, iż praktycznie każde biuro tłumaczeń ma swoje indywidualne cenniki, aczkolwiek w wielu przypadkach ceny będą jak najbardziej zbieżne ze sobą. Jednostką obliczeniową będzie oczywiście kartka tekstu w formacie A4 zapisana czcionka o rozmiarze 12 pt, co zapewnia nam pewną standaryzację jeśli chodzi o ustalanie kosztów tłumaczeń. Bardzo ważne jest tutaj także to, iż tłumaczenia języka angielskiego wymagają dość biegłego porozumiewania się tym językiem, i to wielu różnych aspektach, tym bardziej, jeśli chodzi o tłumaczenia dokumentów biznesowych, gdzie bardzo często będzie wykorzystywany język angielski techniczny, zawierający specyficzne słownictwo, którym na co dzień nikt się nie porozumiewa, poza pracownikami konkretnej branży. Jednym słowem tłumaczenia języka angielskiego to dość wymagający temat, a co za tym idzie, także będzie dość kosztowny w realizacji, niemniej jednak, trzeba pamiętać, iż poprawnie tłumaczone dokumenty biznesowe będą zapewniały nam bezpieczeństwo relacji z naszymi zagranicznymi partnerami biznesowymi.