13/09/2016

Budujemy zgrany team w firmie

By grawertop

centaurus_team_bulding_firma_centaurus_9Budowa zgranego zespołu w każdej firmie wymaga odpowiedniego podejścia pracodawcy oraz zainwestowania pewnych pieniędzy w ludzi. Niestety team sam się nie zbuduje, a ludzie sami od siebie nie zintegrują się między sobą. Wobec tego trzeba będzie im w tym w pewnym zakresie pomóc. Najlepszą formą wsparcia w tym przypadku będzie zorganizowanie odpowiedniej imprezy firmowej o charakterze integracyjnym, dzięki czemu ludzie będą mogli nieco bliżej się między sobą poznać. Co więcej, zapewniając odpowiednie rozrywki na tego typu imprezach firmowych, oraz gry zespołowe, można będzie wpłynąć na poziom ich integracji i wywrzeć presję na tworzenie zgranego zespołu. Zobaczmy zatem jak podejść do tej kwestii aby zagwarantować sobie możliwość budowy dobrego teamu, gwarantującego efektywność pracy.

Odpowiednia organizacja imprezy integracyjnej.

Przede wszystkim musimy tutaj pamiętać o tym, aby organizując imprezę integracyjną, zadbać o to, aby jak największa ilość pracowników mogła wziąć w niej udział. Im większa frekwencja na imprezie integracyjnej, tym większa część załogi będzie w stanie wypracować lepsze relacje wewnętrzne, co rzecz jasna znajdzie swoje odzwierciedlenie we wzajemnym zrozumieniu i lepszej współpracy na co dzień, w firmie. Warto tutaj więc wybrać taki termin, aby był to dzień wolny od pracy, oczywiście z dość sporym wyprzedzeniem, aby większość pracowników mogła sobie wszystko starannie zaplanować. Musimy także pamiętać o wyborze dobrej lokalizacji na imprezy integracyjne, niezależnie od tego czy będzie to impreza jednodniowa, czy też wielodniowy wyjazd integracyjny. W tym pierwszym przypadku, raczej warto skupić się na miejscach niezbyt odległych od zakładu pracy, aby ułatwić wszystkim pracownikom dojazd na miejsce imprezy. W drugim zaś przypadku, warto skupić się na odpowiednio przygotowanych ośrodkach wypoczynkowych, czy też domkach letniskowych, bowiem w takich miejscach z reguły będziemy mieli do dyspozycji sporo różnych atrakcji.

Zlecamy organizację imprezy.

Oczywiście wcale nie trzeba wszystkimi formalnościami zajmować się osobiście, bowiem na rynku działa obecnie stosunkowo sporo przedsiębiorstw, zajmujących się organizacją wszelkiego rodzaju imprez firmowych. W tym przypadku team building firmowy jest profesjonalnie świadczoną usługą na wysokim poziomie, z gwarancją jakości i efektów. Co prawda trzeba będzie się liczyć z koniecznością poniesienia pewnych kosztów związanych ze zleceniem organizacji imprezy firmowej, niemniej jednak z reguły wychodzi to o wiele taniej, niż w przypadku marnowania czasu swojego lub swoich pracowników. Co więcej, w takich przypadkach impreza zawsze będzie zorganizowana o wiele lepiej, bowiem organizacją zajmować się będą ludzie, którzy tego typu działania wykonują na co dzień. Ludzie, którzy bardzo dobrze wiedzą, jak przygotować wszystkie atrakcje na imprezy integracyjne, aby osiągnąć odpowiedni poziom team buildingu.