25/12/2019

Czy można dostać kredyt na rozwój firmy?

By grawertop

Coraz chętniej decydujemy się na założenie własnej działalności gospodarczej. Zamiast zarabiać na kogoś, wolimy działać na własny rachunek. Aby jednak stworzyć firmę musimy posiadać odpowiedni kapitał. Co zrobić jeśli nie posiadamy oszczędności? Możemy starać się o kredyt dla firm https://splatakredytow.pl/.

Przedsiębiorcy starający się o kredyt dla firm, które prowadzą już od jakiegoś czasu raczej nie mają problemu z uzyskaniem dodatkowych środków od banku. Czy jednak możemy otrzymać kredyt kiedy nasza firma dopiero powstała? Okazuje się tak. Musimy jednak spełnić pewne warunki.

Czego może wymagać od nas bank?

Starając się o kredyt dla firm przede wszystkim musimy dowieść, że dana firma istnieje. Konieczny jest zatem wpis do rejestru działalności gospodarczych. Poza tym bank będzie potrzebował dowodu na to, że nie zalegamy z opłacaniem płatności w ZUS oraz US. Jako przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą będziesz prawdopodobnie musiał okazać zaświadczenie o możliwości zabezpieczenia udzielanego kredytu – może to być zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomościach.

Pamiętaj o biznesplanie

Równie ważnym i niekiedy decydującym czynnikiem jest biznesplan. W tym właśnie dokumencie przedstawiasz między innymi cel, na jaki chcesz przekazać uzyskane w banku pieniądze. Ponadto w biznesplanie powinny znajdować się przewidywania dotyczące rozwoju twojej firmy. Przygotuj ten dokument bardzo starannie, ponieważ bank na jego podstawie może ocenić ryzyko, jakie niesie za sobą udzielenie Ci kredytu. Jeżeli bank uzna, że Twój biznes ma duże szanse na powodzenie zapewne bez problemu uzyskasz kredyt dla firm.

Pamiętaj, że każda instytucja finansowa może stawiać przed klientami inne wymagania. Starając się o kredyt dla firm https://splatakredytow.pl/ i porównując różne oferty również możesz spotkać się z innymi warunkami, dlatego przed podjęciem decyzji dokładnie przeanalizuj wszystkie czynniki. Wybierz taki kredyt, aby pozwolił Ci rozwinąć skrzydła w biznesie, ale jednocześnie taki, żeby jego miesięczna rata nie obciążała zbytnio twojego budżetu. Kredyt dla firm ma Ci ułatwić start, a nie sprawiać problemy.