02/04/2017

Deratyzacja i jej przeprowadzanie.

By grawertop

deratyzacja_2Deratyzacja to zabieg mający na celu pozbycie się z otoczenia człowieka wszelkiego rodzaju szkodliwych gryzoni, wśród których najistotniejszym zagrożeniem są szczury oraz myszy. Podstawowym zagrożeniem z ich strony jest wchodzenie w szkodę człowiekowi poprzez niszczenie zapasów żywności, jak również zostawianie wszędzie swoich odchodów, które stanowią przyczyną późniejszego rozprzestrzeniania się wielu groźnych chorób. Dlatego też, gryzonie te są przez człowieka wyjątkowo nie lubiane, w przeciwieństwie o wszelkich odmian hodowlanych gryzoni, w tym także myszy i szczurów, które będąc pod ścisłą kontrolą, szkodliwe nie są.

Walka z gryzoniami.

Stwierdzenie występowania większych populacji danego gatunku na danym terenie, w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka, determinuje natychmiastową reakcję z naszej strony. Przede wszystkim, trzeba się gryzoni pozbyć z dwóch powodów. PO pierwsze, dla własnego bezpieczeństwa, a po drugie, aby nie zdążyły się rozmnożyć, bowiem w ciągu kilku miesięcy można mieć do czynienia już z prawdziwą plagą. W tym celu niezbędna do przeprowadzenia będzie profesjonalna deratyzacja, czyli działania mające na celu wyeliminowanie szkodliwych gryzoni, przy zastosowaniu różnorodnych metod. Aby była ona jednak skuteczna, należy prawidłowo dobrać metody deratyzacji, w zależności od terenu, na jakim mamy do czynienia z gryzoniami, jak również w zależności od liczebności populacji.

Metody przeprowadzania deratyzacji.

Do najczęściej stosowanych metod przeprowadzania deratyzacji należy tutaj zaliczyć metody mechaniczne, oraz chemiczne.

  • Metody mechaniczne to zastosowanie wszelkiego rodzaju urządzeń mechanicznych, takich jak pułapki potrzaski, służące do zabijania szkodników.
  • Metody chemiczne to z kolei stosowanie wszelkiego rodzaju trucizn, które mają za zadanie uśmiercić gryzonie, przy kontakcie ze skórą, czy też po zjedzeniu trutki.

Skuteczność deratyzacji będzie zależna przede wszystkim od prawidłowego doboru metody jej przeprowadzenia, przy czym warto pamiętać, iż najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku, wzajemnie uzupełniających się metod, jak również regularne monitorowanie liczności populacji gryzoni w danym terenie.

Bardzo ważnym aspektem będzie tutaj także prawidłowość przeprowadzanych zabiegów deratyzacyjnych, a w tym celu, najlepiej aby były one przeprowadzane przez profesjonalne firmy DDD Bielsko Biała, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Dzięki prawidłowemu podejściu profesjonalnych tępicieli szkodliwych gryzoni, możliwe jest skuteczne ich pozbycie się z danego terenu raz na zawsze, co nie niestety, nie zawsze jest takie oczywiste w przypadku, gdybyśmy zdecydowali się na samodzielną walkę. Po prostu niezbędna będzie tutaj profesjonalna wiedza na temat sposobów zwalczania gryzoni, jak i umiejętność dobru odpowiednich metod zwalczania, co w przypadku osób bez doświadczenia jest raczej dość trudne do osiągnięcia.