27/05/2019

Dlaczego warto przejrzeć projekty domów parterowych z kosztorysem?

By grawertop

Dom parterowy jest niezwykle popularny. Gwarantuje komfort i wysoką jakość życia. Zapewnia doskonałą komunikację między strefą dzienną a nocną. Zazwyczaj budynek parterowy można zbudować szybciej niż piętrowy.

Czym wyróżniają plany nowoczesnych domów parterowych?

Takie plany wyróżniają się zwartą, prostą bryłą i dachem płaskim lub dwuspadowym. Ich główną zaletą jest brak schodów i innych barier. Ogród stanowi naturalne przedłużenie strefy dziennej. Wybierając projekt, zwróćmy uwagę na to, jak usytuowane jest wejście do domu. Najlepiej, aby znajdowało się na maksymalnie 2-3 stopniach. Dzięki temu budynek będzie wyglądał proporcjonalnie. Idealny nowoczesny dom jest funkcjonalny i energooszczędny. Część dzienna może obejmować przestronny salon, połączony z kuchnią z jadalnią. Obok kuchni znajduje się niewielka spiżarnia. Z kolei strefa nocna składa się z pralni, łazienki, pokoi dla dzieci i rodziców. Taki projekt jest chętnie wybierany przez 4-5-osobowe rodziny. Projekty nowoczesnych domów z płaskim dachem są w Polsce coraz bardziej popularne. Wyglądają niezwykle elegancko i minimalistycznie. Wybierając takie projekt, koniecznie zwróćmy uwagę na kilka aspektów. Jednym z najważniejszych czynników jest cena. Płaski stropodach jest zwykle droższy. Wynika to z zastosowania nowoczesnych technologii, izolujących dach przed wilgocią i śniegiem. Pamiętajmy, że płaski dach musi być również odporny na obciążenie śniegu. Zbyt mokry śnieg może znacząco obciążyć strukturę domu. Dlatego warto sprawdzić, czy przewidziano odpowiednie rozwiązania.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na projekty domów parterowych?

Do wyboru mamy mnóstwo projektów domów parterowych, z poddaszem użytkowym i piętrowym. Możemy je znaleźć w Internecie albo wybrać się do profesjonalnego biura projektowego. Domy parterowe mają liczne zalety. Mają pewien urok. Jest świetny dla rodzin, które nie planują licznego potomstwa. Rodziny z jednym dzieckiem lub dwójką bez problemu zmieszczą się na jednym poziomie. Sprawdź tutaj różne projekty domów https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_parterowych_z_kosztorysem.html. Dodatkowe piętro lub adaptacja poddasza wydłuży czas budowy i znacznie podwyższy jej koszt. Potrzebujemy mniejszej ilości materiałów. Płacimy też mniej za robociznę. Parterowy dom możemy łatwiej wysprzątać. Swobodniej się po nim poruszamy. Doświadczony projektant może wyeliminować bariery architektoniczne, które przeszkadzają małym dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym. Parterowe domy są wizualnie większe. Dlatego, jeśli mamy wystarczająco dużą działkę, warto wziąć pod uwagę taki projekt.

Czy projekty domów parterowych z kosztorysem są przydatne?

Tak, projekty domów z kosztorysem są naprawdę przydatne. Profesjonalny dokument uwzględnia koszty i ilość materiałów budowlanych. Dzięki temu możemy łatwiej wybrać odpowiednią ekipę budowlaną. Taki dokument jest niezbędny, jeśli ubiegamy się o bankowy kredyt hipoteczny. To właśnie na jego podstawie analityk ustala wysokość i liczbę rat. Dzięki kosztorysowi możemy skuteczniej negocjować ceny materiałów budowlanych i robocizny. Pozwala na bieżąco monitorować postępy prac. Zazwyczaj kosztuje kilkaset złotych, nie jest więc sporym wydatkiem, biorąc pod uwagę koszty całej inwestycji. Warto wybrać gotowy projekt z kosztorysem.

Projekty tanich domów – jakie rozwiązania proponują?

Przede wszystkim projekty tanich domów wyróżniają się prostą formą. Dzięki temu można je o wiele szybciej i łatwiej wybudować. Pozbawione są zbędnych detali architektonicznych i różnych wykuszów. Jednak prosta bryła wcale nie ogranicza się tylko do popularnej kostki mieszkalnej. Tani i minimalistyczny dom może być piękny i elegancki. Jeśli mamy mniejszy budżet, zastanówmy się nad gotowym projektem. Znajdziesz go np. tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_ladne_i_tanie_w_budowie.html. Jest zdecydowanie tańszy niż projekt, który tworzymy od podstaw z architektem. Oferta jest naprawdę zróżnicowana i na wyciągnięcie ręki. Dlatego z pewnością znajdziemy projekt odpowiedni dla naszej rodziny. Niezwykle popularne są budynki do 150m2 z poddaszem użytkowym. Mają niedużą powierzchnię zabudowy w porównaniu do powierzchni użytkowej. Możemy  postawić taki dom, jeśli dysponujemy średnią działką. Układ pomieszczeń jest wygodny i funkcjonalny dla 3-6-osobowej rodziny. Wielu Polaków decyduje się na garaż w bryle budynku.