20/11/2019

Doświadczenie kupujących, czyli klucz do sukcesu!

By grawertop

Doświadczenie kupujących, czyli klucz do sukcesu! Doświadczenie kupujących jest kluczowe, gdy klienci muszą podjąć decyzję. Zgodnie z badaniem aż 90% decyzji o zakupie opiera się na emocjach. Jeśli dodamy, że 86% decyzji podejmowanych jest bezpośrednio w hali produkcyjnej, moglibyśmy zrozumieć znaczenie doświadczenia kupujących.

Doświadczenie Kupującego jest niematerialnym aspektem, ale jest bezpośrednio związane z satysfakcją klienta. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, gdy klient musi zdecydować o sklepie lub produkcie. Cena, opakowanie, skierowanie i lokalizacja są ważne, ale emocje są kluczowe i sprawiają, że klient odkłada na bok wszystko inne czynniki.

Według badań 78% klientów przyznaje, że przestało robić zakupy po złym doświadczeniu.

Jak kosze sklepowe i wózki wpływają na wrażenia zakupowe klienta?

To proste, im płynniejsza i bezproblemowa jest wizyta dla klienta, tym lepsze wrażenie. Ma to na celu uproszczenie procesu zakupów. Wózek lub koszyk ma za zadanie pomóc konsumentowi w zakupie i pozwolić mu wybrać jego wymarzone produkty.

Łatwość w przemieszaniu się klienta z wózkiem, czy koszem sklepowym, wpływa bezpośrednio na ilość kupowanych produktów. Jeżeli kosze sklepowe będą utrudniały poruszanie się po markecie, klient weźmie tyle, ile musi, a nie tyle ile może.

Sprzedaż online i zakupy

Ostatnie badania ujawniają, że wiele sprzedaży dokonywanych za pośrednictwem kanałów internetowych było podejmowanych w sklepach fizycznie. Duzi detaliści potwierdzają, że spora część zakupów jest ostatecznie dokonywana w sklepie fizycznie. Sklep internetowy jest w tym wypadku tylko półśrodkiem, miejscem, gdzie klient wybiera same „wizualia” interesującego go produktu. Dlatego oferowanie niezapomnianych wrażeń zakupowych stało się jednym z głównych celów marek. Lepszy sprzęt, nowoczesne sklepy, dobrze oświetlone, rozrywka i jedzenie w sklepach to tylko niektóre z zachęt, które poprawiają jakość zakupów.

Podsumowując, kiedy nadszedł czas, aby konkurować z „wirtualnym słowem” doświadczenie kupującego w sklepie fizycznie jest obecnie najważniejsze!

Artykuł opracowała firma Kon-Plast – wózki i kosze sklepowe.