23/12/2015

Dystrybucja guzików.

By grawertop

guziki5Wydawać by się mogło, iż guziki, takie zwykłe guziki, które każdy z nas nosi na co dzień przy sobie, przy spodniach, bluzach, koszulach, nie będą zbyt chodliwym towarem, niemniej jednak okazuje się, iż przy odrobinie dobrego podejścia, na ich dystrybucji można całkiem dobrze zarobić. Trzeba tutaj jednak zdać sobie sprawę z ich wielkiej różnorodności, a co za tym idzie, także i przeznaczenia. Trzeba uświadomić sobie, iż stanowią one niezbędny element naszej codziennej garderoby, bez którego trudno byłoby nam efektywnie się ubierać. Sprawdźmy, jak bardzo są one nam potrzebne i w jaki sposób podejść do kwestii ich dystrybucji, aby mogła ona przynieść oczekiwane, wymierne efekty finansowe.

Zapotrzebowanie na guziki.

W pierwszej kolejności, warto uświadomić sobie, jak wielkie zapotrzebowanie na guziki istnieje praktycznie każdego. Wystarczy tutaj policzyć sobie wszystkie guziki, jakie mamy na sobie w trakcie czytania tego artykułu (mi osobiście udało się naliczyć 16 sztuk), a następnie pomnożyć te kwotę przez ilość ludzi na całym świecie, aby osiągnąć zatrważający wręcz wynik. Rzecz jasna, ich produkcja nie jest wymagająca w większości przypadków, wobec czego bardzo łatwo będzie zapewnić niezbędną ich ilość, jednakże nie wszystkie guziki są takie same, nie wszystkie nadają się do wszystkiego, a co za tym idzie, mamy tutaj do czynienia z ich różnorodnością i wynikającym z tego też, różnym ich przeznaczeniem. Mamy w końcu guziki małe i duże, kolorowe i całkiem czarne, plastikowe, metalowe i obszywane materiałem, aż w końcu guziki ozdobne, które bardzo trudno wykonać, a jeszcze trudniej dostać. Generalnie rzecz ujmując, dobry sklep z guzikami, musiałby posiadać ogromną ich ilość w każdym typie i rodzaju, aby móc spełniać wymagania większości potencjalnych klientów.

Własny sklep z guzikami.

Jak już wspomnieliśmy o sklepie z guzikami, należałoby się parę słów wyjaśnienia. Otóż właśnie, własny sklep z guzikami będzie bardzo dobrym sposobem na ciekawą formę biznesu, bowiem guziki kupowane są praktycznie każdego dnia. Niezależne badania rynku na ten temat przeprowadzone w ubiegłym roku, potwierdzają, iż każdego niemal dnia, sprzedaję się kilkadziesiąt milionów guzików, przy czym rzecz jasna, lwią część tej liczby stanowią guziki pozyskiwane przez producentów odzieży. Właśnie na tego typu odbiorcach należałby się skupić najbardziej, bowiem to oni gwarantują najlepszy zysk, największą ilość sprzedaży, oraz największy rzecz jasna dochód. Nie znaczy to jednak iż należy się całkowicie zamknąć na klientów detalicznych, bowiem oni także przyczyniają się do zbytu w tego typu sklepach, choć w nieco mniejszym zakresie. Niemniej jednak, trzeba przyznać, iż w tym przypadku nie będziemy mieli zbyt wielkich trudności, bowiem prowadzenie tego typu sklepu z guzikami nie będzie wymagać zbyt wielkiej i rozległej wiedzy, tylko dobrego podejścia biznesowe i umiejętnego marketingu, aby zapewnić sobie zbyt na odpowiednim poziomie, i z pozornie nic nie znaczących guzików, uczynić sobie małe guzikowe królestwo.