16/02/2021

Estetyczny kominek w salonie.

By grawertop

Jednym z bardziej ciekawych rozwiązań w zakresie wystroju wnętrza naszego salonu jest estetyczny kominek. Nie dość, że jest to ciekawy element wykończenia, wystroju wnętrza, to jeszcze może pełnić funkcję użytkową, zapewniając nam możliwość dogrzewania wnętrza salonu w sezonie jesiennym czy też wiosennym. W czasie kiedy jeszcze nie mamy do czynienia z tak wielkim mrozami, aby uruchamiać system centralnego ogrzewania. Aby jednak taki estetyczny kominek mógł powstać, trzeba będzie trochę czasu. Przede wszystkim trzeba będzie zatrudnić profesjonalnego kamieniarza, który zabuduje cały kominek, a do tego zadba o odpowiednią, kamienną obudowę kominkową. Dopiero wtedy poziom estetyki wnętrza salonowego znacznie urośnie. Sam kominek stalowy nie robi aż tak wielkiego wrażenia.

Ile kosztuje estetyczny kominek wraz z obudową kominkową z kamienia?

Trzeba tutaj od razu powiedzieć, iż tego typu rozwiązanie, będzie niestety sporo kosztować. Niemniej jednak, w zamian zyskamy niesamowity element wystroju wnętrz, oraz wspaniałe miejsce do spędzania czasu. Nie ma nic przyjemniejszego jak kubek gorącej kawy czy herbaty przed rozpalonym kominkiem w jesienny, chłodny wieczór. Kompletny zestaw, to jest wkład kominkowy, wszystkie rury niezbędne do podłączenia do komina, oraz obudowa kominkowa, wraz z odpowiednią szybą żaroodporną, może nas kosztować nawet do 10.000 PLN. Kwota robi z całą pewnością wrażenie. Oczywiście można nieco zejść z ceny decydując się na materiały nieco niższej jakości czy też o nieco mniejszej estetyce wykończenia. W każdym jednak razie, jest to sprawa dość kosztowna.

Do tego jeszcze musimy liczyć koszty robocizny, a kamieniarstwo do najtańszych usług też nie należy. Warto więc przygotować się w tym przypadku na stosunkowo spore wydatki. Niemniej jednak, jeśli chcemy osiągnąć odpowiednie korzyści estetyczne oraz użytkowe, to niestety nie da się tego zrobić za kilka stówek.

Gdzie kupić dobry kominek wraz z obudową?

Oczywiście tego typu kwestie, najlepiej będzie kupić bezpośrednio od producenta, bądź też jego autoryzowanego dostawcy czy też przedstawiciela. Takie podejście jest zawsze najbezpieczniejsze, bowiem możemy dokładnie sprawdzić co kupujemy i od kogo. Lepiej unikać w tym zakresie różnorodnych portali ogłoszeniowych i aukcyjnych. Tam zawsze możemy się naciąć na rzekomo dobry, nowoczesny i wykonany w zgodzie z wszystkimi, obowiązującymi normami kominek, którzy w rzeczywistości nie będzie nadawać się do użytkowania. Tak samo powinniśmy postąpić kupując obudowy kominkowe. Aczkolwiek w tym przypadku, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie kamieniarz, którego zatrudnimy do wykonania niezbędnych prac. Wobec tego też, warto pamiętać iż kupno kominka to dopiero połowa sukcesu. Potem trzeba jeszcze liczyć się z kosztami jego montażu. To oczywiście także pochłonie sporo czasu, o czym też powinniśmy pamiętać.

Podsumowanie

Niezależnie jednak o wszystkiego, estetyczny kominek z obudową kamienną będzie jednym z lepszych rozwiązań w zakresie poprawy estetyki wystroju naszych wnętrz mieszkalnych. Z całą pewnością nie będziemy narzekać na tego typu inwestycję.