28/03/2021

Jak obniżyć cholesterol w naturalny sposób?

By grawertop

Cholesterol jest niezbędny, jednak jego nadmiar szkodzi naszemu zdrowiu. Cholesterol jest to związek chemiczny, który produkowany jest w naszej wątrobie, jest niezbędny do produkcji hormonów, budowy komórek, wytwarzania witaminy D3 oraz kwasów żółciowych, występuje też w jedzeniu. Należy dbać o odpowiedni poziom cholesterolu, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, oraz obniżyć ryzyko wystąpienia zawału serca. Jak więc w naturalny sposób zadbać o odpowiedni poziom cholesterolu oraz nie doprowadzać do przekroczenia jego poziomu w naszej krwi? Recepta jest bardzo prosta.

Dieta to podstawa

Najważniejsza w profilaktyce i zbijaniu podwyższonego cholesterolu jest dieta. Dieta jest podstawą, która sprawia, że nasze ciało zaczyna szwankować, lub przeciwnie, zaczyna wychodzić z różnych chorób a my czujemy się lepiej. Dlatego powinniśmy przykładać dużą wagę do tego, co jemy. Aby obniżyć cholesterol lub nie doprowadzić do przekroczenia jego poziomu we krwi, bardzo ważne jest, aby obniżyć poziom złego cholesterolu, a dostarczyć tego dobrego.

Na czarnej liście znajdują się jajka oraz podroby, dlatego należy jeść je z umiarem. Podstawą jest także ograniczenie zwierzęcych tłuszczów, bo to w większej mierze one sprawiają, że nasz cholesterol jest podniesiony. Unikaj tłustego mleka, i jego przetworów, smalcu oraz masła, tłustego mięsa i wędlin. Co jednak jeść, aby poziom cholesterolu obniżyć? Warto jeść zdrowo i kolorowo, włączyć do menu więcej owoców i warzyw, a mięso zastąpić rybami – są one kopalnią kwasów omega-3, które nie dopuszczają do osadzania się cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Warto także zainteresować się soją, która obfituje w lecytynę, nie dopuszcza do podniesienia się poziomu cholesterolu we krwi, czosnek, który jest znany, jako pogromca cholesterolu.

Sprzymierzeńcy w walce z wysokim cholesterolem

Istnieją jeszcze dodatkowe sposoby, które sprawiają, że poziom cholesterolu się obniża – są to proste rzeczy, takie jak umiarkowana aktywność fizyczna, sen czy relaks. Warto ćwiczyć, jeździć na rowerze, gimnastykować się lub pływać, nie dość, że poprawiamy w ten sposób kondycje, dotleniamy organizm, spalamy kalorie, to również pomaga zwalczać cholesterol. Warto także pamiętać o odpowiednim wysypianiu się, oraz o chwili relaksu.

Natura na pomoc w walce z cholesterolem

Warto wiedzieć, że istnieją naturalne sposoby, które obniżają poziom cholesterolu we krwi. Natura jest dla nas szczodra, dlatego też warto zainteresować się zielem karczocha, który jest bardzo pomocny w leczeniu cholesterolu. Mniszek lekarski odznacza się właściwościami obniżającymi poziom lipidów, usprawnia wątrobę w której magazynowany jest cholesterol. naturalne terapie ziołowe ograniczające cholesterol powinny być przedyskutowane z lekarzem, ale warto się na nie zdecydować, ponieważ bywają znacznie zdrowsze od tabletek. Warto pamiętać, że to co naturalne, bardzo często okazuje się być najskuteczniejsze.