17/08/2021

Jak udekorować stół

By grawertop

Elegancka aranżacja stołu ma niebagatelne znaczenie dla podniesienia atrakcyjności danego wydarzenia. Firmowy bankiet, urodziny czy przyjęcie ślubne to ważne uroczystości, które wymagają odpowiedniej oprawy. Niewątpliwie zalicza się do nich stół i jego dekoracja. Właśnie dlatego sale bankietowe w hotelach i restauracjach powinny zadbać o jak najwyższą jakość konfekcji obrusowej, ponieważ świadczy to o profesjonalizmie lokalu. Akcesoria dekoracyjne stołu muszą być eleganckie i nieskazitelnie czyste, gdyż są wizytówką danego obiektu.

Dlaczego dekoracja stołu jest ważna?

Dekoracje stołowe to bardzo ważny element, który ma duże znaczenie wizerunkowe. Właśnie dlatego należy zadbać o eleganckie i trwałe akcesoria dekoracyjne, które podkreślą rangę danego wydarzenia. Wystrój stołu powinien stwarzać przyjazną scenerię do miłego spędzenia czasu i sprawić, że goście będą się czuli swobodnie i komfortowo. Dzięki temu spotkania z rodziną, znajomymi czy współpracownikami będą mogły przebiegać w przyjacielskiej i przyjemnej atmosferze.

Jakie dekoracje na stół?

Istotnym akcentem aranżacji stołu są piękne, efektowne nakrycia, takie jak obrusy i bieżniki. Tego rodzaju konfekcja obrusowa powinna być wykonana z trwałej i plamoodpornej tkaniny, która będzie odporna na dużą ilość prań w warunkach przemysłowych. Bardzo dobrym wyborem jest satyna w klasycznych barwach, ponieważ prezentuje się niezwykle elegancko. Nakładki na obrusy w wybranym kolorze to także doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwolą na podkreślenie efektownej zastawy stołowej, np. białej porcelany. Na każdym stole muszą znajdować się serwetki, które można atrakcyjnie uformować. Przyda się także ochraniacz na stół, który zabezpiecza go przed przypadkowym zaplamieniem.

Elegancka aranżacja stołu

Dekoracja stołu ma kluczowe znaczenie dla gości, ponieważ od ich pozytywnego wrażenia zależy dobra opinia o obiekcie.

W zależności od rozmiaru stołu można dobrać odpowiedniej wielkości obrusy, bieżniki i nakładki, a na stoły owalne i okrągłe skirtingi z kontrafałdami, które niezwykle efektownie się prezentują. W przypadku stołów o blatach różnej szerokości przydadzą się klipsy w różnych wariantach, np. fleksyjne, zaś do spinania falban i tworzenia draperii specjalne klipsy do łączenia.
Wszystkie opisane dekoracje na stół i elementy mocujące znajdziesz w sklepie z produktami dla branży hotelarskiej i gastronomicznej – HotelTex.

Oferujemy wysokiej klasy bieliznę stołową, która cechuje się atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwem i nienagannym, estetycznym wyglądem.