27/07/2019

Jak wybrać meble do salonu?

By grawertop
Spacious white and wooden living room with modern fireplace and sofa

Współcześnie salon to miejsce, w którym spędzamy wraz z rodziną większość dnia. Połączony z kuchnią lub jadalnią, jest sercem domu, w którym gromadzimy się na wspólne posiłki czy przy oglądaniu telewizji. Jak wybrać meble do salonu, aby były jednocześnie funkcjonalne i zachęcały do spędzania w nim czasu?

Meble przydatne w aranżacji salonu

W salonie warto wydzielić poszczególne strefy, które służą do wypoczynku czy bardziej aktywnego spędzania czasu. Meble do salonu białe mogą służyć nie tylko do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, ale stać się też swoistą granicą pomiędzy strefą jadalną, a strefą wypoczynkową. Wbrew pozorom, meble do salonu białe nie sprawiają większych problemów z utrzymaniem ich w czystości. Wystarczy przecierać je regularnie lekko nawilżoną szmatką, a zachowają idealny wygląd na dłużej. Wśród mebli, które z pewnością sprawdzą się w salonie, znajdują się m.in. nowoczesne komody lakierowane, pozwalające na wygodne przechowywanie rzeczy nieużywanych na co dzień, a jednocześnie stanowiące neutralne tło dla ustawianych na nich drobiazgach, które nadają przestrzeni indywidualny charakter. Meble do salonu białe to także funkcjonalne szafy i szafki lub regały, którymi możemy bez trudu oddzielić poszczególne przestrzenie w salonie, nadając mu bardziej przytulnego charakteru.

Meble w białym kolorze, a pozostałe elementy wyposażenia salonu

Meble o jasnych kolorach pojawiły się w naszych domach wraz z modą na styl skandynawski i nowoczesne. Komody pod telewizor, szafy, szafki oraz regały utrzymane w odcieniach bieli doskonale bowiem sprawdzają się we wnętrzach zaaranżowanych właśnie w tej stylistyce, stanowiąc korzystne tło dla starannie dobieranych dodatków. Ważny jest również fakt, że wraz z jasnymi kolorami ścian białe meble znacznie powiększają optycznie przestrzeń. Można więc swobodnie wykorzystać je zarówno w obszernych pomieszczeniach, jak i niewielkich kawalerkach. Starannie dobrane komody pod telewizor czy szafy w białym kolorze można zestawiać z kontrastowymi elementami utrzymanymi w odcieniach czerni, czerwieni czy zieleni. Doskonale sprawdzą się jednak także w kompozycjach z nieco spokojniejszymi kolorami, jak szarość czy subtelne pastele, tworząc harmonijną całość, sprzyjającą wypoczynkowi po pracowitym dniu.

Białe meble do salonu w ofercie sklepu Akord

Internetowy sklep Akord oferuje szeroką gamę zróżnicowanych mebli w białym kolorze, które można wykorzystać w aranżacji salonu oraz innych pomieszczeń domowych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą http://www.sklep.akord.net.pl