22/01/2019

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego?

By grawertop

trener personalny 3Częsty trening i zdrowa dieta – do tych reguł stosuje się dzisiaj coraz więcej osób, co skutkuje zapełnianiem siłowni czy sal treningowych, przy okazji zwiększając rynkowe zapotrzebowanie na trenerów personalnych. Indywidualny tok treningowy to świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem sportu, jednak jak znaleźć najlepszego trenera personalnego? A może to ty będziesz dla siebie najlepszym trenerem.

Gdzie szukać trenera personalnego

Znalezienie odpowiedniej osoby, która wprowadzi nas w treningowe realia to niezwykle ważne zadanie, przede wszystkim dlatego, że dobrze rozpisany i przeprowadzony trening zmaksymalizuje efekty, dzięki czemu szybciej je zauważymy – a nic nie motywuje do treningu bardziej niż poprawa sylwetki. Gdzie więc szukać trenera personalnego?

Kursy i szkolenia Wrocław

Na dobry początek warto zasięgnąć języka wśród rodziny, przyjaciół czy znajomych – rekomendacja zaufanej osoby, to zawsze bardzo cenna uwaga, dzięki której możesz znaleźć nie tylko świetnego trenera, ale też osobę, z którą będziesz mógł omówić efekty treningów. Kolejnym miejscem, w którym warto rozejrzeć się za trenerem, jest oczywiście siłownia, na której trenujesz. To o tyle przyjemny sposób, że będziesz miał okazję zaobserwować jak pracuje konkretny trener, zamienić z nim słowo po ćwiczeniach i na tej podstawie dokonać wyboru. Dobrym pomysłem będzie też research w sieci – zarówno w wyszukiwarkach, jak i na portalach społecznościowych czy ogłoszeniowych znajdziesz setki trenerów personalnych, którzy chętnie pomogą ci w treningu.

Jakich błędów unikać, przy wyborze trenera personalnego

Wiele osób sugeruje się na początku certyfikatami danego trenera personalnego, na pierwszy rzut oka, może to się wydawać dobra droga (i często tak jest), jednak zawód trenera personalnego nie jest w żaden sposób regulowany, a co za tym idzie, do jego wykonywania nie jest niezbędne wykształcenie kierunkowe. Oczywiście, osoby mogące pochwalić się dyplomem, z góry powinny budzić większe zaufanie klientów, często jednak nie oddaje to ich umiejętności czy doświadczenia, przez co mogą ustępować trenerom, którzy skończyli standardowy kurs. Drugim wyznacznikiem często jest cena – żyjemy w przekonaniu, że droższa usługa, to lepsza usługa. W przypadku zawodu trenera personalnego nie jest to reguła, a już z pewnością nie jest to coś, co powinno definiować nasz wybór.

Spróbuj swoich sił – trener personalny Wrocław kurs

Jeżeli sport to twój żywioł, warto zastanowić się nad połączeniem go z karierą zawodową. Jak wcześniej wspominaliśmy, wykształcenie nie jest aspektem decydującym, jednak wiedza z zakresu przygotowania planów treningowych czy podejścia do konkretnego klienta może okazać się niezbędna. Dlatego zanim zaczniesz ogłaszać się w portalach społecznościowych, warto wspomnianą wiedzę nabyć. Możesz to zrobić dzięki szkoleniom takim jak to oferowane przez Akademię Mistrzostwa Sportowego – trener personalny Wrocław kurs.