28/02/2019

Jakie zioła przy klimakterium można bezpiecznie stosować?

By grawertop

leczenie ziołamiKażda kobieta w pewnym okresie swojego życia, będzie przechodzić bardzo trudne chwile związane z przekwitaniem. Czas klimakterium jest bardzo nieprzyjemny, toteż warto zadbać o to, aby zredukować nieprzyjemne doznania do maksimum, poprzez zastosowanie odpowiedniego leczenia. W trakcie klimakterium, będą kobietom towarzyszyć dodatkowe przykre dolegliwości. Niejednokrotnie, trudno będzie je w ogóle z klimakterium powiązać. Dlatego też, warto tutaj z góry dowiedzieć się, jakie to objawy mogą być, by mieć możliwość skutecznego przeciwdziałania negatywnym skutkom przekwitania. Wpłynie to przede wszystkim bardzo korzystnie na komfort życia każdej kobiety w wieku przekwitania.

Negatywne objawy towarzyszące klimakterium.

Skoro już wspomnieliśmy o negatywnych skutkach okresu przekwitania, warto powiedzieć sobie o nich nieco więcej. Zarówno o kwestii ich rozpoznania, jak i o kwestii ich zwalczania. Trzeba bowiem pamiętać, iż w każdym z tych przypadków, możemy zastosować odpowiednie leczenie, celem zminimalizowania negatywnych doświadczeń. Możemy stosować odpowiednie zioła przy klimakterium, jak i leki syntetyczne. W każdym bądź razie, najważniejsze jest to, iż komfort życia codziennego pacjentek może się znacznie poprawić.

Typowe objawy towarzyszące klimakterium to przede wszystkim:

 • Uderzenia gorąca
 • Zaczernienia skóry, głównie twarzy i szyi
 • Zwiększenie drażliwości
 • Nadmierna potliwość
 • Zaburzenia krwawienia miesięcznego – zbyt długie lub zbyt krótkie przerwy, nadmiernie obfite krwawienie, plamienie pomiędzy miesiączkami

Nietypowe objawy towarzyszące klimakterium:

 • Zaburzenia wyglądu skóry – skóra staje się sucha, cienka
 • Bóle stawowo-mięśniowe – mrowienie, zaburzenia czucia kończyn, bóle głowy
 • Ogólne przemęczenie
 • Wzdęcia
 • Problemy z trzymaniem moczu
 • Zanik śluzówki pochwy – skutkuje świądem, bólem oraz zwiększoną podatnością na infekcje

Podczas okresu menopauzy mogą się także pojawiać inne zaburzenia. Bardziej natury psychologicznej, szczególnie u kobiet, które miały wcześniej tego typu problemy o różnym nasileniu. Depresje, stany lękowe i tym podobne zaburzenia natury psychologicznej mogą przybrać na sile w czasie klimakterium. Dlatego też, tak ważne jest jak najwcześniejsze wychwycenie pierwszych objawów przekwitania i rozpoczęcie skutecznego leczenia.

Jakie zioła przy klimakterium stosować?

Stosowanie odpowiednich leków ziołowych, może w tym przypadku bardzo skutecznie marginalizować negatywne skutki przechodzenia okresu przekwitania. Oczywiście zioła te powinny być starannie dobrane i zawsze zażywane w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Samodzielne wybieranie leków ziołowych może się niestety skończyć ich negatywnym wpływem. Co prawda zioła przy klimakterium raczej nie powinny powodować skutków ubocznych, jednakże musimy pamiętać, iż każde z nich ma jakieś działanie. Poprzez nieprawidłowy dobór ziół, możemy nasilić negatywne odczucia towarzyszące klimakterium. Dlatego też, przede wszystkim trzeba będzie zdecydować się na wizytę u lekarza.