13/02/2021

Kawa mielona czy rozpuszczalna?

By grawertop

Miłośników kawy nie brakuje. Ale kawa sama w sobie to pojęcie zbyt ogólne. Wyróżnić można wiele jej rodzajów. Istnieją miłośnicy kawy mielonej, podczas gdy inni sięgają po rozpuszczalną. Która jest więc lepsza? Odpowiedź jest w dużej mierze kwestią indywidualną, gdyż obie kawy smakują inaczej. Są jednak pewne fakty, którym warto się przyjrzeć…

Kawa mielona a rozpuszczalna

Miłośnik kawy mielonej często nie wyobraża sobie picia tej rozpuszczalnej. Zwyczajnie mu ona nie smakuje. Z kolei fani kawy rozpuszczalnej cenią sobie prostotę jej przygotowania. Lubią także dodatki i aromaty, które zawiera. Faktycznie, kawa mielona zostawia charakterystyczne fusy, które wymagają dodatkowego czyszczenia. A jednak, jej smak i aromat są bliższe naturze. Jest ona przygotowywana z ziarnek wysokiej jakości, a także nie zawiera sztucznych i szkodliwych dla zdrowia dodatków. Posiada za to oksydanty i daje przysłowiowego „kopa”. Kawa rozpuszczalna jest na ogół przygotowywana z ziaren gorszej jakości, poddawana jest także procesowi obróbki, dzięki czemu można poprawić jej smak. Jednocześnie traci ona cenne antyoksydanty, a jej działanie energetyczne jest mniejsze.

Najlepszej jakości kawy mielone

Z wielu względów kawy mielone wygrywają z tymi rozpuszczalnymi. Statystycznie są one zresztą dużo częściej wybierane i kupowane. Posiadają one wyrazisty aromat, a wielu ludzi jest fanem zapachu kawy unoszącego się w całym domu. Istnieje wielu renomowanych producentów mielonej kawy, których warto znać. Wśród nich wymienić można kawę Illy, Lavazza, Pellini, Zicaffe, Bialetii czy Carraro. Niestety, nie zawsze kawy tych marek są łatwo dostępne w sklepach stacjonarnych. Z pomocą przychodzi więc sprzedaż internetowa. Wystarczy zajrzeć chociażby do sklepu kaweo.pl, gdzie oferowane są kawy mielone od najlepszych producentów. Zaopatrując się za pośrednictwem Kaweo można więc mieć gwarancję najwyższej jakości kaw – śmiało można więc eksperymentować z poszczególnymi propozycjami, zwłaszcza, że są one dostępne w atrakcyjnych cenach.

Kawa mielona czy rozpuszczalna? Wybór zależy od człowieka. Nie da się jednak ukryć faktu, że to kawa mielona jest bliższa naturze. Pozwala ona lepiej wykorzystać energetyczne działanie kawy. Ma ona również więcej składników odżywczych. Wielu smakoszy kawy mówi, że zaczynali właśnie od kaw rozpuszczalnych, by z czasem docenić smak kaw mielonych. Ich aromat jest niezapomniany i działa na zmysły. Nic dziwnego, ze wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić dnia bez filiżanki pięknie pachnącej kawy.