27/11/2014

Leczenie ziołami codziennych dolegliwości

By grawertop

Zima za pasem, a okres największej zachorowalności właśnie się rozpoczął, wobec czego też, warto wiedzieć, w jaki sposób można się zabezpieczać przed przeziębieniem, jak również w przypadku, kiedy niestety nie uda się go uniknąć, jak skutecznie z nim walczyć, bez konieczności sięgania po leki farmakologiczne. Okazuje się, bowiem, iż w przypadku zdecydowanej większości przypadków jesiennych przeziębień, są one zupełnie niegroźnymi infekcjami, z którymi bez trudu można sobie poradzić za pośrednictwem znanych od lat, domowych sposobów. Poniżej postaramy się pokazać, w jaki sposób można skutecznie zabezpieczyć się przed przeziębieniem, oraz zapewnić sobie skuteczne warunki do jego leczenia w przypadku, kiedy nie uda nam się go uniknąć, mimo wszelkich starań.

Walka z przeziębieniem

Jednym z najlepszych sposobów na walkę z przeziębieniem jest niedopuszczenie do przeziębienia. Jednakże, aby to osiągnąć, należy w okresie zwiększonego ryzyka, czyli właśnie teraz, kiedy pogoda zaczyna się diametralnie zmieniać na zimową, a nasz organizm nie jest jeszcze na to zupełnie przygotowany, skorzystać z ziołowych dodatków, herbatek, czy też innych lekarstw na bazie ziołowej, których zadaniem jest wzmocnienie systemu immunologicznego naszego organizmu w tym właśnie okresie. Zdecydowaną ich większość można zakupić praktycznie w każdej aptece, czy też w sklepie zielarskim. Dla tych zaś, co nie lubią wychodzić z domu, tych, co przyzwyczaili się do zakupów w sieci, także jest rada, bowiem na stronie bonimed.pl znajdziemy wszystkie te specyfiki, a dodatkowo wiele innych, które możemy stosować także w wielu innych przypadkach, przy innych schorzeniach i dolegliwościach.

Leczymy przeziębienie domowymi sposobami.

Wśród wielu różnorodnych sposobów naszych babć na walkę z przeziębieniem, zdecydowanie najlepszymi jest wykorzystanie tego, co dała nam natura na naszym ogródku. Cebula i czosnek, to dwa warzywa, które stanowią najlepsze i najbardziej znane lekarstwa od wielu pokoleń. Czosnek, jest tutaj jednym z lepszych naturalnych antybiotyków, które możemy stosować w wielu przypadkach, aczkolwiek trzeba uważać, bowiem sam w sobie jest bardzo niebezpieczny dla żołądka. Dlatego też, zjadanie go całkiem na surowo, nie każdemu może być pisane. Chodzi tutaj o to, iż lepiej będzie zamarynować go, albo zalać wrzątkiem robiąc typową śląską brootsuppe. W przypadku zaś cebuli, możemy ją wykorzystać do leczenia bólów gardła, bowiem zawiera bardzo dużo dobrych i pożytecznych składników. Można z niej wykonać bardzo dobry syrop, który jest i przyjemny w smaku i zapewnia nam doskonały sposób na walkę z bólem gardła i jego stanami chorobowymi (link do przepisu na syrop z cebuli).

Podsumowanie

Jednym słowem można tutaj powiedzieć iż leczenie podstawowych, codziennych schorzeń, takich jak przeziębienie czy też bóle gardła, nie wymaga od razu zażywania antybiotyków, które przecież na dłuższą metę sieją niezłe spustoszenie w naszym organizmie. W zupełności wystarczającymi rozwiązaniami będą tutaj zioła i preparaty ziołowe dostępne na przykład w sklepie bonimed.pl, oraz domowe sposoby, takie jak syrop z cebuli czy też czosnek, o czym pisaliśmy w powyższym akapicie. Życzymy udanej walki z chorobą.