06/02/2018

Młot hydrauliczny w minikoparce.

By grawertop

młot hydrauliczny do minikoparkiPraktycznie w każdej firmie budowlanej, zajmującej się realizacją prac ziemnych, takich jak przykładowo wykopy pod ogrodzenia, brukarstwo, czy też prowadzenie linii wodociągowych oraz kanalizacyjnych, niezbędnym wyposażeniem będzie minikoparka. Tym bardziej, iż jest to maszyna budowlana, którą możemy dodatkowo wyposażyć na przykład w młot hydrauliczny, który w tym przypadku będzie diametralnie poszerzać jej funkcjonalność. Warto tutaj przyjrzeć się nieco bliżej kwestii wykorzystania minikoparek z młotem hydraulicznym na wyposażeniu w firmach tego typu, bowiem może się okazać, iż takie podejście do tematu przysporzy firmie samych korzyści, przede wszystkim w zakresie sprawniejszej realizacji prac ziemnych.

Minikoparka z młotem hydraulicznym.

Jeśli chodzi o zastosowanie samej minikoparki, to nie da się ukryć, iż ręczne wykonywanie wykopów ziemnych, szczególnie w przypadku budowy nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych będzie dość czasochłonne i bardzo kłopotliwe. Dlatego też, wprowadzenie minikoparek o wąskich łyżkach roboczych, zapewnia tutaj znaczne usprawnienie tego procesu. W zasadzie to łyżka ma szerokość standardowego wykopu pod sieci wodociągowe, toteż wystarczające będzie tutaj jednorazowe wybranie gruntu na zadaną głębokość. W przypadku jednak, gdy podczas realizacji wykopów, napotkamy na jakiekolwiek poważniejsze przeszkody gruntowe, w postaci na przykład starych konstrukcji betonowych, czy też większe frakcje skalne, niezbędnym wyposażeniem okazuje się młot wyburzeniowy do minikoparki. Jest to specjalny młot zakładany na ramię minikoparki, zamiast standardowej łyżki, o sile uderzenia w graniach 200 Dżuli (w zależności od modelu minikoparki oraz samego młota), którego zastosowanie w tym przypadku pozwoli skutecznie rozkruszyć przeszkody a następnie je usunąć. Z całą pewnością przyczyniać się to będzie do osiągania o wiele lepszych warunków w toku prac ziemnych, wobec czego, warto uwzględnić zakup młota wyburzeniowego do minikoparki podczas planowanych inwestycji w sprzęt dla firmy.

Zakup dobrego młota do minikoparki.

Jeśli chodzi o zakup młota hydraulicznego do minikoparki, to przede wszystkim powinniśmy kierować się jego parametrami technicznymi, z czego najważniejszym będzie rzecz jasna energia uderzenia. Jest to bardzo istotny parametr określający siłę, z jaką młot będzie w stanie uderzać w napotkane przeszkody. Warto także zwrócić szczególną uwagę na kwestię amortyzacji ramienia koparki, bowiem nie wszystkie młoty będą wyposażone w odpowiednie systemy amortyzujące uderzenie. Dobry młot do koparki będzie w stanie bardzo skutecznie zamortyzować energię uderzenia, tym samym zabezpieczając ramię koparki przed uszkodzeniami wynikającymi z silnych drgań powstających w toku pracy młota. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż młoty do koparek, a w szczególności do minikoparek będą tutaj bardzo dobrymi narzędziami, zapewniającymi firmom budowlanym o wiele większe możliwości realizacji wszelkiego rodzaju prac ziemnych, w trakcie których można będzie natrafić na różnorodne przeszkody w postaci betonu czy też skał.