04/01/2015

Nie ma rzeczy niezniszczalnych

By grawertop

bautojet_2Mimo, iż czasami, gdy wybieramy się do sklepu, bo chcemy kupić porządny sprzęt RTV czy AGD albo wybieramy się do salonu samochodowego, by zakupić nowy, nieużywany samochód i sprzedawcy w tych sklepach oraz salonach zapewniają nas o tym, że samochody i sprzęty, które u nich zakupimy będą bez zarzutów funkcjonowały przez długie, długie lata, to jednak wcale nie powinniśmy w to wierzyć. Dlaczego? Otóż, wiadomo, że sprzedawcy będą swoje produkty reklamowali jak najlepiej – będą nam mówić o tym, jakie to sprzedawane przez nich sprzęty RTV czy AGD nie są perfekcyjnie wykonane, jakie nie są one wytrzymałe, jakim nie cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród klientów i jak wielu klientów je sobie chwali. Podobnie jest z samochodami – nigdy nie jest tak, że kupując samochód prosto z salonu możemy mieć pewność, iż będzie on jeździł i woził nas wszędzie przez bardzo długie lata bez żadnego zarzutu. Nie możemy mieć takiej pewności tak naprawdę nigdy, bo przecież rzeczy, sprzęty i samochody idealne po prostu nie istnieją. Wszystko z czasem ulega zniszczeniu, wszystko z czasem się psuje i wszystko to, co jest przez nas używane i eksploatowane ma do tego święte prawo.

Niestety

Możemy sobie mówić, że to rozumiemy, ale się z tego nie cieszymy. Jest to logiczne i w pełni uzasadnione – chcielibyśmy, by kupowane przez nas lodówki, pralki czy właśnie wspomniane samochody jak najdłużej służyły nam właśnie bez zarzutów, ale tak niestety się nie da. Czasami tylko jeszcze bardziej denerwujemy się na różnorakie usterki, kiedy występują one w najmniej oczekiwanym momencie i akurat w takim momencie, w którym liczymy raczej na prawidłowe prosperowanie danego sprzętu.

Tak zdarza się często

Po raz kolejny możemy sobie powiedzieć „niestety”. Tak zdarza się często. Nawet bardzo często. Kiedy liczymy na to, ze samochód zaraz odpali i że zawiezie nas do pracy, bo zostało nam dosłownie kilkanaście minut do rozpoczęcia ważnego zebrania biznesowego, to samochód szwankuje. Doprowadza nas wówczas do szału i zadajemy sobie pytanie, dlaczego to się dzieje dzisiaj, dlaczego właśnie teraz – dlaczego właściwie nie mogło stać się to wczoraj, kiedy wsiadając do samochodu mieliśmy tylko ochotę się przejechać, nigdzie się nie spieszyliśmy i nie musieliśmy być za kilkanaście minut w pracy? W zależności od tego, gdzie mieszkamy, gdzie się aktualnie znajdujemy, możemy wpisać krótkie hasło pomoc drogowa Bielsko, Pozna, Kraków czy jakakolwiek inna miejscowość, w której właśnie się znajdujemy i zadzwonić na pomoc drogową, która mogłaby pomóc nam rozwiązać ten jakże uciążliwy problem. Sęk w tym, że pomoc ta na pewno nie zjawi się na tyle szybko, by w ciągu kilkunastu minut przyjechać, dotrzeć do nas, usunąć usterkę i pozwolić nam dojechać do pracy i jeszcze zdążyć na wspomniane ważne spotkanie. To byłby cud. Niestety, musimy takie rzeczy i złośliwość rzeczy martwych zawsze brać pod uwagę, bo nigdy nie wiadomo, gdy pech dotrze akurat do nas.