11/09/2016

Pompowanie wody zanieczyszczonej.

By grawertop

pompy-victorProwadzenie działalności w sektorze odwadniania, czy też gospodarki ściekami miejskimi wymaga od przedsiębiorcy odpowiedniego przygotowania swojego zaplecza maszynowego do różnych działań. Najczęściej jednak w tym przypadku będą nam niezbędne pompy do wody zanieczyszczonej, a najlepiej jeśli będą to mobilne pompy. Co prawda na obiektach przepompowni nie jest to niezbędne, bowiem tutaj całkiem śmiało można zainstalować stacjonarne pompy, niemniej jednak w tego typu działalności, bardzo często zachodzi potrzeba przeprowadzenia pewnych działań poza teren zakładu, a to wymagać będzie pompy mobilnej.

Mobilne pompy do wody zanieczyszczonej.

Urządzenia o których mowa, to odpowiednio przygotowane pompy do wody zanieczyszczonej napędzane z reguły silnikami spalinowymi (dzięki czemu w terenie gdzie nie ma dostępu do prądu elektrycznego nie tracimy możliwości pracy), choć zdarzają się także jednostki napędzane silnikami elektrycznymi. Cała pompa jest usadowiona na odpowiednio dopasowanej do niej przyczepce, a czasami są to specjalnie przygotowywane pod dany rodzaj pompy, wzmacniane platformy na kółkach. Oczywiście każda z tego typu przyczep i platform musi obowiązkowo posiadać homologację, aby można było tego typu pompy przewozić drogami krajowymi. W zasadzie można powiedzieć, iż tego typu mobilne pompy do wody zanieczyszczonej w żadnym razie nie ustępują pompom stacjonarnym. Są to przecież ich odpowiedniki, z tą jedną drobną różnicą, iż mamy w ich przypadku bezproblemową możliwość transportowania ich w różne miejsca.

Kiedy przydatne będą pompy mobilne?

Bardzo ważnym zastosowaniem dla pomp mobilnych do wody zanieczyszczonej, będą wszelkie prace renowacyjne przy zbiornikach ściekowych, które stanowią nieodłączny element każdej sieci kanalizacji. Może przecież dojść do sytuacji, że jakaś pompa na zbiorniku wysiądzie i trzeba będzie ją naprawić, a w tym czasie pompa mobilna, dostarczona na miejsce, zastąpi jej pracę, aby cała sieć kanalizacji mogła skutecznie działać.

Tego typu pompy sprawdzają się także w pracach związanych z odwodnieniami terenów podmokłych przy wykorzystaniu instalacji igłofiltrowych, czy tez przy odwadnianiu zalanych wykopów budowlanych. Generalnie można tutaj powiedzieć, iż spektrum zastosowań dla mobilnych pomp do wody zanieczyszczonej jest dość szerokie, a co za tym idzie, raczej nie będzie problemów z ich wykorzystaniem.

Podsumowanie.

Można więc tutaj powiedzieć, iż tego rodzaju mobilne pompy będą przede wszystkim przeznaczone do prac związanych z utrzymaniem infrastruktury sieci kanalizacyjnych oraz oczyszczalni ścieków, aczkolwiek znajdą swoje zastosowanie także w budownictwie i odwadnianiu igłofiltrami. Są to więc bardzo wszechstronne urządzenia, których zakup w większości przypadków będzie w stu procentach opłacalny i stosunkowo szybko powinien się zwrócić każdemu przedsiębiorcy.