pompy zatapialne Evak
14/03/2023

Pompy zatapialne Evak.

By grawertop

Pompy zatapialne Evak zostały zaprojektowane z myślą o wysokim poziomie trwałości i niezawodności. Obecnie, stanowią one jedne z najpopularniejszych pomp zatapialnych, wykorzystywanych w różnorodnych zastosowaniach. Producent dostarcza na rynek pompy w różnych konstrukcjach a tym samym o zróżnicowanym zastosowaniu. Wśród pomp przeznaczonych do wody zanieczyszczonej oraz osadów, na uwagę zasługują pompy zatapialne Evak EUS. Na chwilę obecną są to jedne z lepszych pomp zatapialnych, wyposażonych w dodatkowy agitator, zapewniający efektywne pompowania osadów.

Czym charakteryzują się pompy zatapialne Evak EUS?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich kompaktowość. Są to jednostki jednofazowe, choć dostępna jest także wersja trójfazowa o mocy 1,5 kW. Sprawdzają się głównie w pompowaniu wody zanieczyszczonej oraz lekkich osadów (bez elementów włóknistych). Bardzo dobrze radzą sobie z odwadnianiem w przypadku sporych ilości szlamu. Co zaś najważniejsze, są bardzo lekkie, a więc ich przenoszenie na terenie odwadniania, nie stanowi większych trudności.

Do najistotniejszych kwestii technicznych zaliczamy:

  • Agitator – nieduży agitator zamontowany na przedłużeniu wału, pozwala na wzbudzenie osadów zalegających na dnie zbiornika. Dzięki temu rozwiązaniu, osady zostają wstępnie uwodnione, co pozwala na ich skuteczne odpompowywanie ze zbiorników.
  • Wirnik – został pokryty specjalnym, termoplastycznym elastomerem HYTREL. Jest to materiał charakteryzujący się wysokim poziomem odporności na ścieranie, twardością i elastycznością. Dzięki temu, pompy zatapialne Evak EUS, pozwalają nam na skuteczne pompowania wody z zawartością materiałów ściernych, takich jak piasek.
  • Uszczelnienie – pompy są wyposażone w podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej, gwarantujące bezpieczeństwo wnętrza urządzenia.
    Wartym podkreślenia jest w tym przypadku także fakt tego, iż pompy zostały wyposażone w wylot dolny-boczny. Wobec tego też, w trakcie pracy powinny być stale zanurzone, co w niektórych okolicznościach może nie być korzystne. W większości jednakże przypadków, jest to rozwiązanie zapewniające optymalne warunki pracy.

Gdzie wykorzystujemy pompy Evak EUS?

Pompy zatapialne Evak EUS, sprawdzają się w bardzo szerokim spektrum zastosowań. Głównym obszarem ich zastosowania jest odwadnianie w budownictwie, ale nie tylko. Mogą one bardzo skutecznie radzić sobie także z odwadnianiem zalanych posesji i piwnic. Wykorzystywane są także przy usuwaniu wody z różnorodnych studzienek kanalizacyjnych. Generalnie, możemy powiedzieć, iż pompy Evak eus są stosunkowo wszechstronne. Kluczowe jednak w tym przypadku jest to, aby pompa była precyzyjnie dopasowana do konkretnego zastosowania pod względem wydajności oraz wysokości podnoszenia. Jeśli pompa będzie dopasowana do warunków pracy, to z całą pewnością poradzi sobie w najróżniejszych zastosowaniach.

Podsumowanie.

Widzimy więc, iż pompy zatapialne Evak, w szczególności zaś pompy Evak EUS, to profesjonalne jednostki, zapewniające nam możliwość efektywnego odwadniania w najróżniejszych przypadkach. Są to przede wszystkim pompy do zastosowań budowlanych, jednakże sprawdzą się także w wielu innych przypadkach. Wystarczy prawidłowo dopasować pompę pod względem parametrów technicznych.