29/12/2018

Program dietetyczny – łatwe układanie diety dla całej rodziny!

By Sławek

układanie dietyPlanowanie posiłków dla całej rodziny może być dość kłopotliwe. Szczególnie, gdy każdy z domowników ma inne preferencje i inne potrzeby. Trudno to zrealizować przeciętnej gospodyni, jeśli nie ma odpowiedniego wsparcia. A może mieć na wyciągnięcie ręki – w postaci programów wspomagających układanie diety!

Dla kogo są programy dietetyczne

Programy do układania jadłospisów można obecnie kupić w korzystnych pakietach kilkumiesięcznych lub rocznych. Są one świetnym narzędziem dla przeciętnej gospodyni domowej, która każdego dnia dwoi się i troi, aby przyrządzać każdemu z domowników dania odpowiadające mu preferencyjnie, a przy tym uwzględniające jego potrzeby żywieniowe. W takich sytuacjach często dochodzi do przymusowego okrajania domowego menu. By nie było potrzeby gotowania kilku wersji posiłków.

Programy dietetyczne są przeznaczone głównie dla dietetyków zawodowych. Są narzędziem ich codziennej pracy. Jednak nawet osoba nie posiadająca odpowiedniego wykształcenia ani wiedzy żywieniowej może z nich korzystać. Są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Posiadają wiele funkcji, które można wykorzystać do domowych celów. Układanie diety dla poszczególnych członków rodziny na cały tydzień w programie może potrwać najwyżej kilka godzin. Poświęcając na to jeden wolny wieczór w tygodniu, przez resztę dni mamy wolną głowę i nie zastanawiamy się, co zrobić na obiad! Co więcej – mamy pewność, że dostarczamy swoim bliskim wszystkiego, co dla ich zdrowia najlepsze.

Jak korzystać z programu

Po zarejestrowaniu się i wykupieniu odpowiedniego pakietu, możemy w programie tworzyć własnych „pacjentów”. W tym przypadku niech będą to członkowie rodziny. Dla każdego z nich można opracować indywidualny jadłospis, lub stosować jeden do ogólnego żywienia całej rodziny. W programie możemy skorzystać z gotowej bazy przepisów, pokazujących kaloryczność i zawartość składników odżywczych w poszczególnych daniach. Możemy też tworzyć własne przepisy na bazie istniejących już produktów. Dzięki temu dowiemy się, jakie dokładnie wartości odżywcze ma nasza własna zupa pomidorowa!

Program pozwoli wydrukować gotowy jadłospis i powiesić go na lodówce do wglądu. Pomoże też w sporządzeniu listy zakupów, co odejmie nam kolejnego codziennego obowiązku. Ale przede wszystkim – korzystanie z niego zaoszczędzi nam sporo czasu i nerwów. Pomoże też urozmaicić dietę rodziny, gdy nam brak już pomysłów, co tym razem ugotować! Koszt takiego programu ułatwiającego układanie diety to kilkadziesiąt złotych miesięcznie – niewielki wydatek w porównaniu z korzyściami, jakie odniesiemy z jego używania!

Zobacz również: Przez żołądek do serca – czyli jak gotować dla mężczyzny