05/12/2015

Skuteczne usługi pomocy drogowej.

By grawertop

kolizja drogowaRozkręcenie własnego przedsiębiorstwa zajmującego się świadczeniem usług pomocy drogowej, jest zadaniem stosunkowo wymagającym, zarówno w kwestiach organizacyjnych, jak i w kwestiach inwestycyjnych. Trzeba tutaj dysponować stosunkowo sporym kapitałem początkowym, aby zapewnić sobie zakup podstawowego, niezbędnego wyposażenia, takiego jak wszelkie lawety oraz holowniki, bez których przecież usługi pomocy drogowej nie mogą być w jakikolwiek sposób świadczone. Przyjrzyjmy się nieco bliżej kwestii organizacji tego typu przedsiębiorstwa oraz jego początkowym inwestycjom, aby sprawdzić, jak wielki zapas kapitałowy będzie tutaj wystarczającą inwestycją na dobry początek.

Najważniejsze inwestycje sprzętowe.

W pierwszej kolejności musimy sobie tutaj uświadomić, jak bardzo istotnym aspektem jest zainwestowanie odpowiednich pieniędzy w lawety i holowniki. Co prawda w początkowym okresie działalności można sobie pozwolić na zakup sprzętu używanego, który w przyszłości będziemy wymieniać na nowy, niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, iż nawet jeśli kupimy używany sprzęt ot musi być on sprawy i w dobrym stanie technicznym, tak aby mógł nam posłużyć przez co najmniej rok. Najlepiej jest poszukać używanych lawet i holowników na zachodzie, u zachodnich przedsiębiorców świadczących usługi pomocy drogowej, bowiem dobre i długo już działające na rynku przedsiębiorstwa w tym zakresie, dość często będą wymieniać swój tabor na nowy, a sprzęt używany odsprzedawać w bardzo atrakcyjnych dla polskiego, początkującego przedsiębiorcy, cenach. Z biegiem czasu trzeba będzie jednak tak czy siak znaleźć pieniądze, na sprzęt nowy, aczkolwiek możemy tutaj czekać aż firma zacznie generować jakiekolwiek zyski, zanim zdecydujemy się na zakup nowego wyposażenia.

Skąd brać klientów?

Znalezienie odpowiedniej liczby klientów, którzy pozwolą przedsiębiorstwu utrzymać się na rynku, to druga sprawa, bowiem tutaj mamy kilka różnych opcji. Przede wszystkim lokalne media i lokalne działania reklamowe. Chodzi nam rzecz jasna o reklamy i ogłoszenia w lokalnej prasie, czy też lokalnych mediach internetowych, oraz promocję billboardowi na najbardziej ruchliwych uliach najbliższej okolicy. Bardzo widać to na przykładzie firmy Auto Jet, która na swoje stronie internetowej pod adresem www.auto-jet.ig.pl Bielsko Biała przedstawia dość wnikliwie swoją ofertę a jednocześnie prowadzi kampanie promocyjne także na wszystkich pozostałych polach reklamowych. Oczywiście do tego dochodzą jeszcze umowy z ubezpieczalniami, które zawsze warto podpisywać, bowiem jest stały napływ klientów, co prawda nieco mniej dochodowych, niemniej jednak zawsze stałych i stabilnych, bowiem ubezpieczalnia z reguły jest w stanie podsyłać ich co najmniej kilkunastu w skali miesiąca, a to już podstawowy dochód firmy. Jednym słowem trzeba troszkę się nagłowić na napracować, jednakże można w ten sposób osiągnąć całkiem dobry poziom swojego przedsiębiorstwa i zagwarantować sobie dość dobry poziom zysków płynących z działalności.