Spalinowa pompa do igłofiltrów
08/01/2022

Spalinowa pompa do igłofiltrów.

By grawertop

Dobrej klasy, spalinowa pompa do igłofiltrów, to bardzo ważny element każdej instalacji igłofiltrowej. Szczególnie mówimy tutaj o przypadkach, kiedy odwadnianie igłofiltrami będzie realizowane z dala od sieci elektrycznej, co wyklucza zastosowanie jakichkolwiek pomp elektrycznych. Poza tym powinna ona charakteryzować się dobrymi parametrami technicznymi, aby zapewnić maksymalnie dobre warunki do odwadniania igłofiltrami. Wśród wielu urządzeń tego typu, na naszą uwagę zasługuje przede wszystkim spalinowa pompa do igłofiltrów Geco Power MPD 4/5.5 Silent.

Spalinowa pompa do igłofiltrów Geco Power.

Jest t urządzenie bardzo dobre jakościowo. Na największą uwagę zasługuje wersja wyciszona, pozwalająca na znaczne ograniczenie hałasu w miejscu pracy urządzenia. Dzięki temu znacznie podnosi się komfort pracy dla przebywających w jej bezpośrednim sąsiedztwie pracowników. Urządzenie charakteryzuje się także bardzo dobrym poziomem wydajności na poziomie do 160 m3/godz. Zapewnia wysokość podnoszenia do 19 metrów. Jest także wyposażona w dodatkową pompę próżniową, zapewniającą bezpieczne warunki pracy i skuteczną ewakuację powietrza z układu pompowego. Sama próżniowa charakteryzuje się wydajnością na poziomie 60m3/godz.

Wyposażona w silnik spalinowy marki Hatz o mocy 4 lub 5.5 kW, pozwala osiągać zdecydowanie bardzo dobre efekty w odwadnianiu. Jest to jednym słowem spalinowa pompa do igłofiltrów o bardzo dobrych parametrach, a co za tym idzie, sprawdzająca się w zdecydowanej większości przypadków.

Wyciszenie pompy.

Samo wycieszenie jest bardzo skutecznym rozwiązaniem. Do pompy dostosowana jest specjalna, dźwiękochłonna obudowa. Dzięki jej zastosowaniu, hałas w odległości do 7 metrów od pracującej pompy jest ograniczony do zaledwie 65 dB. Pozwala to na bezpieczną pracę ludzi w bezpośrednim sąsiedztwie pracującej pompy.

Pompa ta jest wykorzystywana przede wszystkim do odwadniania igłofiltrami, gdzie sprawdza się zdecydowanie najlepiej. Niemniej jednak, możliwe jest także jej zastosowanie w innych przypadkach, choć jest to robione zdecydowanie rzadko. Poziom podnoszenia do 19 metrów, zapewnia skuteczne odprowadzania odsysanej z gruntu wody, na bezpieczną dla prowadzonych robót odległość. Wydajność pozwala na skuteczną obsługę nawet do 50 igłofiltrów w jednym ciągu, co daje bardzo dobre możliwości wykorzystania tego typu urządzenia w praktyce.

Podsumowanie.

Nowoczesna wyciszona, spalinowa pompa igłofiltrowa marki Geco Power jest więc urządzeniem bardzo dobrym jakościowo. Zapewnia nam doskonałe warunki odwadniania, przede wszystkim w miejscach, gdzie w pobliżu pracującej pompy muszą pracować ludzie. Jest to bowiem urządzenie wyciszone ograniczające hałas w swoim sąsiedztwie do bezpiecznego dla ludzi poziomu 65 dB. Jej zastosowanie w konkretnych przypadkach będzie więc nieść za sobą konkretne korzyści, pozwalające na zwiększenie efektywności odwadniania z zastosowaniem igłofiltrów.