29/04/2018

Stacja diagnostyki samochodowej.

By grawertop

autotest_1Prowadzenie własnej stacji diagnostyki samochodowej jest zadaniem dość wymagającym przede wszystkim pod względem inwestycji w niezbędne wyposażenie warsztatu diagnostycznego. Chodzi tutaj w dużej mierze o niezbędny komputer diagnostyczny oraz oprogramowanie poszczególnych producentów, pozwalające na skuteczne diagnozowanie problemów z pojazdami tych producentów. Każdy z nich ma swoje specyficzne i niejednokrotnie autorskie i opatentowane rozwiązania, wobec czego do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie. Choć osobiście uważam, iż diagnostyka pojazdów powinna być w pełni zunifikowana i ujednolicona, tak, aby za pomocą jednego urządzenia możliwe było sprawdzenie stanu technicznego każdego pojazdu, każdej marki.

Niezbędne inwestycje.

Niemniej jednak jest jak jest, wobec czego stacja diagnostyczna musi w pierwszej kolejności ponieść niezbędne wydatki związane z zakupem oprogramowania producentów najbardziej popularnych samochodów, a następnie jeszcze przejść szkolenie w zakresie obsługi danego oprogramowania i interpretacji wyników. Jest to niezwykle istotne, bowiem tylko w przypadku posiadania niezbędnej wiedzy, będziemy w stanie skutecznie określić rodzaj nieprawidłowości i sposób ich usunięcia. Oczywiście w dużej większości stacje diagnostyczne w Bielsku Białej, Żywcu i Czechowicach będą w stanie zagwarantować nam prawidłową diagnostykę niemalże wszystkich najpopularniejszych marek, aczkolwiek czasem trzeba będzie z punktu widzenia klienta poszukać innej stacji, gdyż na tej akurat nasz model nie będzie obsługiwany. Dotyczy to jednak tylko wyjątkowo mało popularnych modeli pojazdów. Niemniej jednak wskazuje to na konieczność inwestowania w niezbędne oprogramowanie i przyłącza do pojazdów aby na swojej stacji obsłużyć maksymalnie dużą ilość pojazdów samochodowych, co będzie przekładać się przecież na przychód firmy.

Lokalizacja stacji.

Warto także zawczasu pomyśleć o odpowiedniej lokalizacji warsztatu diagnostycznego, bowiem klienci muszą mieć stosunkowo łatwy dostęp do niego. Najlepszym rozwiązaniem są tutaj lokalizacje z bezpośrednim dostępem do autostrady, dzięki czemu będziemy mieć możliwość efektywnego i skutecznego sprowadzania ich do siebie. W końcu, jakby nie patrzeć, autostrada zapewnia nam możliwość sprowadzenia klientów nawet z odleglejszych miejsc, toteż warto taką lokalizację przemyśleć. Równie dobrym rozwiązaniem wydaje się tutaj być zlokalizowanie stacji na najbardziej ruchliwych, newralgicznych wręcz ulicach danego miasta. Musimy przecież pamiętać, iż diagnostyka samochodowa Żywiec będzie przede wszystkim nastawiona na klientów z żywca i najbliższych okolic. Co nie zmienia faktu, iż wyprowadzenie stacji na autostradę, bądź tez bezpośrednie jej sąsiedztwo, zapewni nam o wiele lepsze możliwości pozyskiwania klientów i poszerzy znacznie zakres naszego działania.