27/02/2014

Tańsze koszty działalności

By grawertop

drukarkaSamsung-ML-1640Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą stara się oszczędzać pieniądze jak tylko to jest możliwe. Jednym z prostszych sposobów na oszczędzanie zwłaszcza w dłuższym czasie jest inwestycja w sprawdzony sprzęt biurowy. Jednym z lepszych producentów drukarek zwłaszcza przeznaczonych do mniejszych biur jest firma Samsung. 

Koszty materiałów eksploatacyjnych.

Największą wadą jeżeli chodzi o koszty drukowania są dość znaczne ceny tonerów w związku z czym większość osób stara się wybierać zamienniki, które są co prawda dużo tańsze jednak niestety czasami mogą być powodem powstawania różnych usterek. Dodatkowym problemem w przypadku zamienników jest fakt, że nie każdy producent chce później serwisować drukarki jeżeli podczas codziennej eksploatacji nie były używane produkty oryginalne. Dodatkowo produkty oryginalne mają zwykle o wiele większą wydajność, nie koniecznie teoretyczną ale praktyczną już również. Dlatego też posiadając drukarkę SAMSUNG ML-1640 bądź też SAMSUNG ML-2240 powinieneś wybrać oryginalny toner MLT-D1082S. Toner ten posiada teoretyczną wydajność 1500 stron co jest całkiem niezłym wynikiem jak na tonery do tego rodzaju drukarek. Co prawda zamienniki również według teorii zapewniają taką wydajność jednak według mnie nie warto ich używać.

Gdzie kupić ?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. Sklepów, które sprzedają tonery jest bardzo dużo. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup warto przejrzeć różne oferty zwłaszcza te internetowe. Oferty sklepów internetowych o wiele łatwiej porównać. Według mnie jednym ze sklepów, którego ofertę warto sprawdzić, to nowoczesny internetowy sklep z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek laserowych i nie tylko pod adresem tonershop.pl. Jego charakterystyczną cechą są nie tylko niskie ceny towarów w porównaniu do innych sklepów, ale także wysoki standard obsługi. Ta druga cecha jest naprawdę bardzo istotna ponieważ jeżeli nie wiesz dokładnie jaki toner jest Ci potrzebna to specjaliści pracujący w tym sklepie potrafią Ci pomóc.

Szeroka oferta

Bardzo istotną rzeczą jest szeroka oferta sklepu, w którym będziecie kupowali materiały eksploatacyjne do swoich drukarek. Jest to ważne zwłaszcza wtedy gdy dysponujesz kilkoma różnymi drukarkami różnych firm. Wtenczas też w jednym miejscu możesz znaleźć wszystko co jest Ci niezbędne do biura. Także moim zdaniem jeżeli dysponujesz drukarkami Samsunga, Brothera i jeszcze innymi to oferta sklepu Tonershop pozwoli Ci kupić wszystko w jednym miejscu. Sądzę, że będziesz naprawdę bardzo zadowolony z oferty jak i jakości obsługi. Także moim zdaniem warto sprawdzić ofertę tego sklepu. Nawet jeżeli nie koniecznie dany toner musi być najtańszy w całym internecie to szeroka oferta i wysoka jakość obsługi powinna Ci to wynagrodzić. Także wybierz najlepszy sklep z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek.