29/09/2016

Trekking alpejski w okolicy Matterhorn

By grawertop

Jedną ze zdecydowanie najciekawszych form trekkingu, jest wyjazd w rejony alpejskie, bowiem to właśnie tam uda nam się znaleźć bez wątpienia najlepsze i najpiękniejsze trasy widokowe. Pomijając już możliwość podziwiania największych i najwspanialszych szczytów górskich, chociażby takich jak Mont Blanc, czy też słynny na cały świat Matterhorn. Szczególnie ten drugi, czyli Matterhorn, stał się jednym z ulubionych miejsc na trekking dla wielu ludzi, bowiem szczyt sam w sobie jest symbolem góry, jej uosobieniem. Jego charakterystyczna, stożkowata sylwetka, od razu przywodzi nam na myśl górę. Zobaczmy jednak, jak będzie wyglądał typowy wyjazd na trekking w rejonie Matterhorn.

Wyjazd z biurem podróży czy też bez?

Pierwszym dylematem, który przyjdzie nam rozwiązać w przypadku, kiedy zdecydujemy się na tego typu wyjazd, będzie kwestia samej organizacji. Albo zdecydujemy się zorganizować nasz wyjazd samodzielnie, co jest nieco wymagające, albo wybierzemy ofertę jednego z biur podróży, co z kolei będzie kosztowne. Ogólnie rzecz biorąc, o wiele lepszym rozwiązaniem zawsze będzie skorzystanie z oferty biura podróży, szczególnie jeśli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia organizacyjnego, oraz nie znamy nazbyt dobrze najbliższej okolicy Matterhorn. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż organizując wyjazdy na trekkingi alpejskie w rejonie Matterhorn koniecznością będzie zagwarantowanie sobie noclegów oraz wyżywienia, a w tym celu raczej wypadałoby znać poszczególne miejscowości, pomiędzy którymi będziemy się poruszać, oraz umiejętnie wyszukiwać w nich hotele, ośrodki, restauracje i jadłodajnie. Dlatego też, może lepiej będzie pozostawić kwestie organizacji wyjazdu na trekking profesjonalistom, którzy tego typu wyjazdu organizują niemal codziennie. Z całą pewnością zapewnią nam o wiele lepsze warunki wyjazdu, niż byśmy mogli to zrobić samodzielnie.

Podstawowe założenia wyjazdu na trekking.

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, iż wyjazd na trekking to nie zwykłe wakacje, w czasie których większość czasu spędzamy na hotelowym basenie. Tutaj praktycznie każdego dnia będziemy nocować w nowym miejscu. Dla twardzieli jest też opcja poruszania się z całym swoim dobytkiem na plecach oraz nocowanie w schroniskach górskich oraz na polach namiotowych. W podstawowym jednak wydaniu, tego typu wyjazd będzie przebiegał w taki sposób, iż cała grupa będzie przechodzić szlakiem turystycznym z jednego punktu do drugiego, zaś autokar, przewozić będzie bagaże do drugiego punktu, aby były na miejscu kiedy się tam zjawimy. Najważniejsze zaś w czasie trekkingu jest to, aby pokonać każdy odcinek trasy, niezależnie nawet od trasy. Po prostu chodzi o to, aby zakosztować aktywnej formy wypoczynku, podziwiać okoliczne krajobrazy i przepiękne widoki, oraz dotrzeć na koniec trasy. Po takim wyjeździe, każdy z całą pewnością będzie wyjątkowo wypoczęty, a jeszcze przez długi czas będzie wspominać każdy dzień spędzony na trasie w okolicach Matterhorn.