01/03/2016

Udane zakupy zabawek przez Internet – praktyczne porady

By grawertop

zabawki dla przedszkolakówZalet zakupów przez Internet można wymieniać wiele, są to przede wszystkim oszczędność czasu, pominięcie przeciskania się przez półki sklepowe w poszukiwaniu interesującego nas przedmiotu, rzeczy kupowane przez Internet zazwyczaj możemy bardzo szybko znaleźć taniej w konkretnym sklepie, i prawie zawsze dany przedmiot jest w stanie nienaruszonym – książka jest nieczytana, nie dotykana, a tusz do rzęs nigdy nie otwierany, dzięki czemu mamy pewność że kupujemy świeży. Taka sama kwestia ma się oczywiście do zabawek, jednak musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy przed samym zakupem. Kiedy już przebrniemy przez kilka punktów – zakupy w Internecie staną się samą przyjemnością, i otworzymy przed sobą nowe możliwości, których nie oferuje nam tradycyjny sklep.

Zanim kupisz zabawkę

Nim zdecydujesz się na konkretną zabawkę, musisz pamiętać o tym, że zabawka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Dla małych noworodków należy kupować tylko te najlżejsze zabawki, o kontrastowych lub mocnych kolorach, im starsze dziecko tym zabawka może być różnorodna, ciekawsza lub trudniejsza do zabawy, nie możesz kupować zabawki na wyrost, bo dziecko będzie miało trudności w zabawie, co może wywołać w nim złość, natomiast z drugiej strony zbyt prosta zabawka szybko się nudzi, co rodzi potrzebę kupienia nowej. Pamiętaj o tym, że niektóre zabawki wymagają obecności rodzica podczas zabawy, a więc jeżeli wybierzesz taką zabawkę, zastanów się czy znajdziesz czas, aby całkowicie poświęcić go na zabawę.

Szukamy zabawki

Podczas szukania zabawki, używaj przeglądarki, może być standardowo Google, możesz używać tej, która odpowiada Tobie. Jeżeli nie masz sprecyzowanych preferencji, możesz wpisać to co Cie interesuje i szukać czegoś ciekawego w grafikach – np. ,,zabawka edukacyjna dla 7 latka”. Gdy masz sprecyzowane dokładnie, co chcesz kupić, także używaj Google, dzięki temu w prosty sposób znajdziesz sklep, który oferuje daną zabawkę najtaniej, lub jest sklepem, który oferuje odbiór osobisty a mieści się w Twojej okolicy, dzięki czemu jeszcze zaoszczędzisz na przesyłce. Gdy już znajdziesz interesujący Cie sklep, warto sprawdzić co nieco na jego temat, dlatego możesz przeczytać opinie na Opineo, lub w przeglądarkę Google wpisać np. planetapuchatka.pl opinie, i dowiedzieć się, czy dany sklep jest godny zaufania, czy wysyła paczki na czas, i w jakim stanie przychodzą zabawki. Daną zabawkę również warto sprawdzić pod kątem opinii na Internecie – w końcu nikt nam nie podpowie lepiej niż rodzice innych dzieci. Podczas samego składania zamówienia, warto upomnieć się o paragon lub fakturę, tym bardziej w przypadku dużych kwot.

Gdy już kupimy zabawkę.

Gdy nasze zakupy przyniesie już kurier, nadchodzi czas na sprawdzenie naszego zamówienia – czy wszystko się zgadza, oraz samą zabawkę. Dla bezpieczeństwa, warto sprawdzić czy zabawka posiada instrukcje obsługi w języku polskim, poza tym, warto powąchać ją, aby sprawdzić czy nie wydziela ona nieprzyjemnego zapachu. Ponadto, sprawdź, czy zabawka nie ma ostrych kantów, lub ostrych linii, wystających elementów, które łatwo można oderwać, a które mogą doprowadzić do tego, że dziecko się udławi, oraz szczelinek, do których dziecko może wsadzić palec i utknąć. Jeżeli zabawka zdobyła Twoje zaufanie, możesz wręczyć ją dziecku i cieszyć się z zakupów. Jeśli nie – pamiętaj że masz 10 dni na zwrot zakupów.