27/05/2015

Walka z gryzoniami.

By grawertop

deratyzacjaGryzonie takie jak szczury czy też myszy, to zdecydowanie najpoważniejsze zagrożenie dla gospodarstw rolnych, ale także dla wielu innych miejsc, takich jak chociażby domy mieszkalne i inne obiekty przemysłowe. Dlatego też, w przypadku pojawienia się plagi gryzoni, które powodują liczne szkody, oraz rozprzestrzeniają wszelkiego rodzaju choroby i zarazki, koniecznością staje się przeprowadzenie procesu deratyzacji, czyli ich wybicia przy pomocy chemicznych środków trujących. Rzecz jasna jest to dość trudne i niebezpieczne zadanie, toteż nie warto podejmować się samodzielnie jego wykonywania, tylko zgłosić się po wsparcie do specjalistów, zajmujących się pracami DDD na co dzień, którzy będą posiadać odpowiednie doświadczenie w tej materii, skutkiem czego też prace będą przeprowadzone w pełni bezpiecznie, sprawnie i skutecznie. Zobaczmy więc, jak powinien przebiegać proces przeprowadzania deratyzacji, oraz w jakich okolicznościach będzie on absolutnie niezbędny, w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa.

Zagrożenia płynące ze strony gryzoni.

W pierwszej kolejności powiedzmy sobie jednak o samych zagrożeniach, jakie płyną ze strony gryzoni takich jak myszy czy też szczury, aby mieć pełną świadomość tego, dlaczego należy się ich pozbywać z naszego otoczenia. Otóż, zarówno myszy jak i szczury, odpowiedzialne są za szereg poważnych zniszczeń w naszych domach, głównie za zniszczenia żywności, której poszukują i zjadają wszystko, co tylko stanie im na drodze a do jedzenia się nadaje. Ponadto, w trakcie żerowania, roznoszą mnóstwo zarazek, zarówno poprzez swoją ślinę, jak i odchody, które wszędzie zostawiają. Dlatego też, ich usunięcie z prywatnych domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych, oraz wielu innych miejsc, jest tak bardzo istotne.

Metoda przeprowadzania deratyzacji.

Warto tutaj powiedzieć sobie także o tym, w jaki sposób przeprowadzana jest skuteczna deratyzacja. Otóż najpierw wykonywane są oględziny miejsca, celem ustalenia strategii działań, a w tym celu trzeba będzie zbadać nawyki gryzoni, ich liczebność oraz konkretny gatunek. Chodzi tutaj o to, aby skutecznie wybrać odpowiednie środki trujące, które pozwolą na sprawne i szybkie pozbycie się szkodników. Z reguły stosowane są trucizny, które zabijają gryzonie dopiero po pewnym czasie od jej spożycia, co pozwala uniknąć sytuacji, w której jedne osobniki widząc śmierć innych, uczą się wiązać ten fakt z pożywieniem, które zjadają, i zaczynają go unikać. Kłopotliwe może być natomiast w tym przypadku zlokalizowanie wszystkich zwłok, które mogą być następnie rozsiane w dość sporej odległości od miejsca podania trutki. Niemniej jednak jest to rozwiązanie lepsze, bowiem pozwala na skuteczne eliminowanie szkodników bez żadnych szkód i konieczności zmiany trutki.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, deratyzacja jest procesem wymagającym wiedzy i doświadczenia, aby skutecznie usunąć szkodliwe gryzonie z konkretnego terenu. Jest to także dość niebezpieczne, bowiem operujemy tutaj silnymi truciznami, a co za tym idzie, warto tego typu prace zlecać specjalistom, zamiast samodzielnie podejmować się ich wykonania, bowiem możemy niepotrzebnie doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych a nawet do śmierci.