wybór stolarki okiennej
01/11/2022

Wybór stolarki okiennej do domu jednorodzinnego.

By grawertop

Prawidłowo przeprowadzony wybór stolarki okiennej, powinien zagwarantować nam wyraźny wzrost poziomu komfortu w naszym domu, ale nie tylko. Istotną kwestią jest także to, aby nowe okna, zapewniły nam znaczne ograniczenie strat ciepła z budynku. Dzięki temu bowiem, możemy wyraźnie ograniczyć koszty ogrzewania domu w sezonie zimowym. Dlatego też, musimy zwrócić uwagę na to, aby przeprowadzając wybór stolarki okiennej, uwzględnić te dwie, istotne kwestie.

Czy wybór stolarki okiennej jest kłopotliwy?

Trzeba przyznać, iż obecnie, na rynku znajdziemy mnóstwo produktów tej kategorii, co przekładać się będzie na pewne trudności związane z właściwym wyborem. Brak wiedzy w tym zakresie, tylko potęguje ten problem. Czasami trzeba będzie więc posiłkować się wiedzą specjalistów. Najlepiej więc wybrać się do profesjonalnego sklepu ze stolarką okienną i drzwiową, gdzie doświadczony sprzedawca pomoże nam w dokonaniu właściwego wyboru. Jednym z takich sklepów jest chociażby Drew Dom, z którym dystrybuowana jest między innymi drewniana oraz plastikowa stolarka okienna w Bielsku Białej.

W sklepie znajdziemy produkty renomowanych producentów, liderów rynku w branży produkcji stolarki okiennej i drzwiowej. Dzięki wizycie w tym akurat sklepie, wybór stolarki okiennej nie będzie stanowić większego wyzwania. Tutaj uzyskamy wszystkie niezbędne informacje na temat poszczególnych produktów, ich właściwości, zalet oraz wad.

Izolacja termiczna i akustyczna okien.

Niezależnie jednak od tego, jak profesjonalne wsparcie zapewni nam sprzedawca, wybór stolarki okiennej powinien być procesem jak najbardziej świadomym. Dlatego też, warto podstawowe kwestie rozumieć i umieć zwracać na nie uwagę. W tym przypadku, kwestiami najważniejszymi, które musi uwzględniać wybór stolarki okiennej jest poziom izolacji termicznej oraz akustycznej.

  • Izolacja termiczna – to zdecydowanie najważniejszy parametr, jaki obecnie powinien nas interesować. Na dzień dzisiejszy, w przypadku nowego budownictwa, przewidziany jest wymóg montażu okien o parametrze przepuszczalności cieplnej Uw <= 0,8 W/(m2*K). Tak restrykcyjne wymagania dotychczas obowiązywały jedynie przy budynkach energooszczędnych. Obecnie jest to już jednak wymóg przy wszystkich, nowobudowanych domach jednorodzinnych. Musimy więc na tę kwestię zwrócić szczególną uwagę.
  • Izolacja akustyczna – to z kolei parametr przekładający się na poziom naszego komfortu w domu jednorodzinnym. Im lepszy poziom izolacji akustycznej, tym mniej hałasów zewnętrznych przedostanie się do wnętrza naszego domu. Dzięki temu zaś, zyskamy wyższy poziom komfortu, będziemy mogli lepiej i spokojniej wypocząć w swoim własnym domu jednorodzinnym

Podsumowanie.

Jednym słowem, wybór stolarki okiennej, jest procesem dość wymagającym. Musimy uwzględnić pewne kwestie, aby po wymianie okien, zyskać w kwestii przede wszystkim energooszczędności, ale także i komfortu wewnątrz budynku. Doświadczony sprzedawca, sprawi, iż wybór stolarki okiennej będzie z całą pewnością łatwiejszy. Niemniej jednak, powinniśmy posiadać w tym zakresie przynajmniej podstawową wiedzę. Tylko w taki sposób uda nam się prawidłowo dobrać nowe okna do naszego domu jednorodzinnego.