10/07/2017

Wyburzenia w budownictwie przemysłowym.

By grawertop

młot hydrauliczny do koparkiW toku realizacji jakichkolwiek prac budowlanych bardzo często zachodzi konieczność przeprowadzenia wyburzeń czy też prac rozbiórkowych, do których należy wykorzystać sprzęt ciężki. Zdarzyć się też może, że nawet w toku realizacji sieci wodociągowej czy też kanalizacyjnej, podczas kopania wykopów, można natrafić na przeszkodę w postaci starego betonu zbrojonego czy też naturalnych kamieni oraz skał. W takich okolicznościach trudno poradzić sobie przy pomocy sprzętu ręcznego, wobec czego do pracy należy zaprząc sprzęt ciężki pod postacią koparek wyposażonych w nowoczesne i potężne młoty hydrauliczne, dysponujące energią uderzenia od kilkuset do nawet kilku tysięcy Dżuli.

Duże młoty hydrauliczne do koparek.

W przypadku najbardziej wymagających zadań, trzeba będzie zastosować potężne koparki kołowe i gąsienicowe o dużej masie całkowitej. W tym przypadku najpopularniejszym rozwiązaniem będą maszyny w przedziale wagowym 13-16 ton, do których można będzie zamontować bardzo silny i wydajny młot hydrauliczny arrowhead r100 produkcji angielskiego dostawcy ARROWHEAD ROCKDRILL. Urządzenie dysponuje narzędziem o średnicy 100m i energią uderzenia na poziomie 3000 J, co jest niebagatelnym osiągiem, pozwalającym na bezproblemowe kruszenie żelbetonu czy też litej skały. Młot charakteryzuje się ciśnieniem roboczym na poziomie 130 bar, oraz wymaganiami przepływu na poziomie 100-140 l/min, wobec czego też, koparka do której chcemy go zamontować powinna te wymagania spełniać. Sam młot jest stosunkowo ciężki, bowiem waży aż 660 kg, co także należy uwzględnić przy doborze młota do maszyny. Do najważniejszych zalet młota arrowhead r100 należy bez wątpienia zaliczyć fakt, iż jest to młot polimerowo gazowy, z konstrukcją gwarantującą maksymalny poziom tłumienia wibracji, dzięki czemu ramię robocze koparki cierpi w trakcie pracy jak najmniej.

Zalety zastosowania młotów wyburzeniowych.

Warto tutaj także podkreślić, iż stosując odpowiednio dobrane młoty hydrauliczne do koparek będziemy mogli liczyć na stosunkowo spore korzyści podczas realizacji prac wyburzeniowych. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa, bowiem w sferze objętej pracami wyburzeniowymi nie będzie znajdować się żaden pracownik. Tutaj jedynie operator koparki może być narażony na jakiekolwiek zagrożenia, niemniej jednak warto podkreślić, iż jest to zakres minimalny, bowiem sama koparka także bardzo dobrze zabezpiecza operatora przed zagrożeniami. Co więcej, bardzo ważną kwestią jest także szybkość realizacji poszczególnych prac wyburzeniowych, która w tym przypadku zapewnia, że nie trzeba będzie zbyt długo ich prowadzić. Młoty hydrauliczne charakteryzują się bardzo dużą energią uderzenia, toteż nawet najtwardsze przeszkody będą musiały ugiąć karku i doznać sromotnej porażki w walce z profesjonalnymi młotami wyburzeniowymi produkcji ROCKDRILL AROOWHEAD.