20/10/2018

Wypożyczyć czy kupić – którą opcję wybrać?

By Sławek

wypożyczalnia samochodówSamochody to dobro luksusowe, które coraz częściej staje się obiektem naszych pragnień. Chcemy zaciągnąć kredyt, aby móc pozwolić sobie na ten imponujący, klasyczny, ale wiecznie młody środek transportu. Nie każdego jednak na niego stać – czy to ze względu na inne zobowiązania finansowe, czy też zwykły brak możliwości jego utrzymania. W takiej sytuacji istnieją jeszcze dwie inne opcje, które mogą nas zainteresować: wypożyczalnia samochodów oraz leasing. Wszystkie trzy krótko omówimy, wybierając ich zalety i wady dla lepszego porównania korzyści wynikających z wyboru jednej z nich.

Kupienie samochodu na własność

Możemy tego dokonać poprzez kredyt albo wpłatę gotówkową. Druga możliwość jest jednak wyjątkowo trudna do zrealizowania i trzeba być wyjątkowo skrupulatnym i zorganizowanym, żeby być w stanie oszczędzić wystarczającą sumę pieniędzy. Lepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu i ratalna jego spłata, przy jednoczesnym korzystaniu z auta. Daje to poczucie, że mamy największy wpływ na decyzje podejmowane w sprawie naszego samochodu. Ważna rzecz dla osób lubiących stabilizację oraz takich, które przywiązują się do miejsc i przedmiotów.

Możesz wziąć samochód w leasing

Jest to oferta dostępna również dla kierowców indywidualnych, którzy chcieliby kupić samochód, ale z jakiegoś powodu nie są w stanie sobie pozwolić na kosztowny kredyt. Daje to więcej korzyści, jest tańszą opcją ze względu na niższą, miesięczną stawkę, choć nie tak, jak wynajem aut. Po zakończonym okresie umowy mamy dwie możliwości: oddanie samochodu albo jego wykup. W ofercie leasingowej znajduje się opieka serwisowa oraz możliwość wymiany samochodu w przypadku awarii.

Wynajem aut – stosunkowo nowy na rynku

Jest to trzecia dostępna opcja, która może się wydawać mało bezpieczna i wątpliwa, jednak stale zyskuje zwolenników wśród Polaków i zagranicznych podróżników, którzy przybywają do naszego kraju na wakacje. Co druga wypożyczalnia samochodów wybierana jest ze względy na fakt, że oferuje korzyści w postaci pełnego serwisu, niezawodnej obsługi klienta, umowie bez dodatkowych zobowiązań, a także przez fakt, że można dzięki temu uzyskać dostęp do najnowszych modeli pojazdów, bez konieczności ich kupowania.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wynajem aut, kredyt czy leasing, warto, żebyśmy wiedzieli, że zależnie od naszego stylu życia, potrzeb oraz sytuacji finansowej, zawsze mamy możliwość, żeby dostosować ofertę od własnych możliwości. Wystarczy poszukać, popytać i sprawdzić, czy wypożyczalnia samochodów nie będzie miała dla nas lepszych warunków niż bank udzielający pożyczki.