28/02/2015

Zastosowanie folii stretch do zabezpieczania paczek kurierskich.

By grawertop

mini-rap2Współcześnie bardzo wiele przedsiębiorstw rozpoczyna swoją działalność handlową w sieci, gdzie każdy towar zamówiony przez klienta, czy to indywidualnego, czy też hurtowego, będzie mu dostarczany za pośrednictwem odpowiedniej firmy kurierskiej, lub też Poczty Polskiej (co jednak nie zawsze jest optymalne), a w tym celu należy także odpowiednio umiejętnie zabezpieczyć towar do wysyłki, aby w czasie transportu nie uległ jakimkolwiek uszkodzeniom. W tym celu należy starannie opakować każdą pojedynczą paczkę, oraz palety zbiorcze, na których będziemy wysyłać większe ilości do odbiorców hurtowych, przy pomocy różnorodnych rozwiązań, o których postaramy się opowiedzieć poniżej, tak dobrze jak tylko to potrafimy. Zapraszamy serdecznie do lektury wszystkich początkujących przedsiębiorców internetowych.

Paczki pojedyncze i ich bezpieczeństwo.

W pierwszej kolejności, należy tutaj zacząć od tego, iż w przypadku pakowania jakichkolwiek produktów do paczek, które będą wysyłane klientom za pośrednictwem firm kurierskich, nie należy się spodziewać, iż ktokolwiek będzie się akurat z naszymi paczkami obchodził, jak z jajkiem. Efektywność wysyłek kurierskich zależy przede wszystkim od szybkości, toteż stosowane są tutaj mechaniczne sortownie, gdzie paczki wędrują na taśmach, zaś pracownicy ręcznie wybierają paczki poprzez kody kreskowe z etykiet, lub tez robią to za nich automaty. Wobec tego też, nasze paczki muszą być starannie zabezpieczone, najlepiej zarówno od strony wewnętrznej, jak i od strony zewnętrznej. Musimy tutaj wykorzystać wszelkie możliwości, aby nasze paczki były jak najlepiej zabezpieczone, co zapewni nam brak reklamacji transportowych, bądź też bardzo niską ich ilość. Bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń z zewnętrznej strony poprzez chociażby folię stretch, która będzie skutecznym wzmocnieniem paczki z zewnętrznej strony. Odpowiednio wytrzymała folia stretch transparentna zapewni wzmocnienie paczki a ponadto zabezpieczy ją przed ewentualnymi opadami atmosferycznymi, gdyby czasem zaistniała tego typu sytuacja, że paczka będzie czekać na kuriera na dworze, pod gołym niebem.

Palety zbiorcze.

Folia stretch znajduje swoje zastosowanie także w przypadkach wysyłek palet zbiorczych do odbiorców hurtowych, bowiem tutaj za pośrednictwem folii, możemy wszystkie paczki poukładać na palecie i odpowiednio wzmocnić, owijając folią stretch, przy czym dodatkowo, możemy stosując folię, przytwierdzić cały pakunek do palety. Jest to połączenie na tyle mocne i wytrzymałe, że w zupełności powinno wystarczyć nam do zabezpieczenia towarów na czas transportu, czy też przeładunku z wykorzystaniem wózków widłowych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście w każdym z tych przypadków będzie nam niezbędny profesjonalny dostawca folii stretch w Bielsku Białej, który zagwarantuje regularne dostawy folii stretch, o odpowiednich, wymaganych przez nas parametrach. Dzięki temu będziemy mogli swój biznes prowadzić spokojnie i bez jakichkolwiek obaw o terminy wysyłek, oraz o bezpieczeństwo wysyłanych towarów. Jest to więc bardzo korzystnym podejściem, z którego zawsze warto skorzystać w celu podniesienia zyskowności przedsiębiorstwa.