27/04/2019

Zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem.

By grawertop

koncertNoworocznyZwiedzanie Wiednia to jedna z bardziej ciekawych opcji na spędzenie wolnego weekendu. Oczywiście od razu warto zdać sobie sprawę z tego, iż w ciągu jednego weekendu na pewno nie uda nam się zwiedzić Wiednia. Jest tutaj zabytków i ciekawych miejsc zbyt wiele na tak krótki czas. Trzeba będzie więc zaznaczać sobie wszystkie zwiedzone zabytki i odwiedzone miejsca, aby co jakiś czas, wybierając się na kolejną wycieczkę do Wiednia, wybrać taką, aby zobaczyć coś nowego. Warto też pamiętać o tym, aby zawsze towarzyszył nam profesjonalny i doświadczony przewodnik wycieczek po Wiedniu. Jest to niewątpliwie o wiele lepsze rozwiązanie, bowiem przewodnik będzie w stanie powiedzieć nam o każdym miejscu o wiele więcej, niż dowiemy się z drukowanych map i podpisów na tabliczkach.

Wycieczka do Wiednia z przewodnikiem. Co warto zobaczyć?

Przede wszystkim więc, ustalmy sobie, iż wszystkie nasze wycieczki do Wiednia, powinny odbywać się z przewodnikiem. Jest to wręcz obowiązkowe, jeśli chcemy o każdym miejscu dowiedzieć się więcej niż znajdziemy na papierowych przewodnikach turystycznych. Żywy człowiek, posiadający ogromną wiedzę i doświadczenie w dzieleniu się nią, z całą pewnością będzie nam w stanie o wiele lepiej przekazać wszystkie informacje. Będziemy mogli też liczyć na pewne szczegóły, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej. Trzeba przyznać, iż dobry przewodnik wycieczek po Wiedniu będzie dla nas prawdziwą skarbnicą wiedzy o poszczególnych zabytkach i miejscach, które będziemy na wycieczce odwiedzać.

Jeśli zaś chodzi o najważniejsze miejsca, które powinniśmy zobaczyć bezpośrednio w samym Wiedniu, to lista powinna wyglądać następująco:

  • Ringstrasse – obowiązkowy punkt każdego programu wycieczki. Jest to w zasadzie najważniejsze miejsce Wiednia, które powinniśmy zobaczyć i zwiedzić w pierwszej kolejności. Jest to reprezentacyjna ulica Wiednia, przy której zlokalizowane są wspaniałe, ekskluzywne hotele, gmach parlamentu, opera, ratusz. Jeśli ktoś nie zwiedził Ringstrasse, to tak jakby w ogóle nie był nigdy w Wiedniu.
  • Kahlenberg – czyli wzgórze, które dla polskiego turysty będzie mieć specyficzne znaczenie. Rozpościera się stąd wspaniały widok na całe miasto. Poza tym jednak, w roku 1683, król Jan III Sobieski, wyruszył stąd przeciwko Turkom, aby zahamować ich inwazję na tereny Europy. Rzecz jasna zrobił to wyjątkowo skutecznie.

Dlaczego wycieczki z przewodnikiem są lepsze?

Wspominaliśmy już o tym, iż przewodnik będzie zawsze w stanie zapewnić nam o wiele większy zakres wiedzy o danym miejscu. Warto jednakże wspomnieć, iż ogólnie wycieczki po Austrii z przewodnikiem będą bezpieczniejsze. Jest to w końcu osoba, która bardzo dobrze zna lokalne realia. Dzięki przewodnikowi na tego typu wycieczkach, nigdy nie trafimy tam, gdzie nie powinniśmy. Zawsze będziemy poruszać się bezpiecznie. Jest to też w końcu osoba, która zna nie tylko zabytki sztuki, kultury i architektury. Jest to też człowiek, który w Austrii spędził już sporo czasu, więc pomoże nam także wybrać odpowiednią restaurację na obiad czy kolację. Można powiedzieć, iż wycieczka po Austrii bez przewodnika, będzie znacznie utrudniona w swoim przebiegu.