09/01/2021

Duże przeszklenia w domu – przeczytaj, zanim się zdecydujesz

By grawertop

Duże przeszklenia to coś, co elektryzuje nowoczesnych inwestorów. Panoramiczne, ogromne okna, rozciągające się na kilka kondygnacji to synonim luksusu, znak rozpoznawczy nowoczesności. Zapewniają doskonały widok, dają komfort zamieszkiwania we wnętrzach oświetlonych w sposób naturalny.

Drzwi na taras, które otwierają salon na ogród

Nie wszystkie takie przeszklenia można otwierać, choć nowoczesne duże drzwi balkonowe dają możliwość otworzenia stosunkowo dużej powierzchni ściany. Uzyskujemy wtedy efekt otworzenia tarasu na ogród. Drzwi tego typu – przesuwne lub otwierane standardowo oferuje ten producent drzwi PCV Pruszcz Gdański. Mamy tutaj ogromne przeszklenia w formie okien lub drzwi. Produkty dostarczane są na indywidualne zamówienie. Montaż okien może również pozostać po stronie producenta.

Czy duże przeszklenia w domu są funkcjonalne?

Duże przeszklone ściany są olśniewające, jednak budzą też wątpliwości. Wielu z nas, którzy marzą o posiadaniu jasnego domu z dużymi szklanymi ścianami ma obawy o koszt inwestycji oraz o to, w jaki sposób utrzymać tak duże przeszklenia w czystości? Czy mycie okien dwukondygnacyjnych jest w zasięgu zwykłego śmiertelnika?
Na szczęście, producenci okien PCV wychodzą naprzeciw takim obawom i oferują rozwiązania, które sprawiają, że wielkie, panoramiczne przeszklenia mają bardzo dobre parametry i doskonale spełniają swoje funkcje.

Rozwiązania Smart Dom dla dużych przeszkleń

Podstawowym rozwiązaniem tych bolączek jest stosowanie elementów konstrukcyjnych typu SMART. Wielkie drzwi przesuwne tarasowe powinny być otwierane poprzez rozsuwanie po specjalnych szynach, a cały system powinien być napędzany elektrycznością. Użytkownik powinien mieć zapewnione sterowanie owym systemem przez pilot lub przez aplikację, tudzież pulpit umieszczony blisko wyjścia na taras. Podobnie jest z roletami rozwieszonymi na oknach oraz z systemami czyszczącymi. Zautomatyzowanie tych procesów sprawia, że inwestycja w dom z dużymi przeszkleniami jest wysoka. W zamian jednak otrzymujemy niesamowitą wygodę zamieszkiwania we wnętrzach nie tylko wysoce estetycznych, ale też całkowicie bezobsługowych.

Od czego zależy cena dużych okien?

Wielkie okna Starogard mogą osiągać bardzo zróżnicowane ceny. Wiele zależy od tego, od jakiego producenta pochodzą, z jakiego materiału są wykonane, jaka jest ich izolacyjność cieplna, a także jaki rodzaj szyb w nich zamontowano. Okna panoramiczne są wprawdzie drogie, jednak istnieje też wiele sposobów na to, aby zoptymalizować wydatki mądrze dobierając produkty dopasowane do swoich potrzeb.