31/01/2021

Filtracja wewnętrzna w warsztatach lakierniczych.

By grawertop

Jednym z kluczowych aspektów utrzymania jakości realizowanych prac lakierniczych, jest bez wątpienia filtracja wewnętrzna w warsztatach. Chodzi tutaj o to, aby sprawnie usuwać wszelkie, lotne zanieczyszczenia, które mogłyby negatywnie wpływać na realizowane prace lakiernicze. Zanieczyszczenia te mogą pochodzić zarówno z zewnątrz warsztatu, jak i powstawać w jego wnętrzu. Naszym zadaniem jest tutaj zastosować odpowiednie filtry i systemy filtracji, aby zagwarantować sobie ograniczenie ilości unoszących się wewnątrz warsztatu zanieczyszczeń. W przeciwnym razie, nie uda nam się osiągnąć wysokiego poziomu jakości świadczonych usług lakierniczych.

Jak realizowana jest filtracja wewnętrzna w warsztatach lakierniczych?

Przede wszystkim, trzeba tutaj zwrócić uwagę, iż pod pojęciem filtracji wewnętrznej, rozumiemy przechwytywanie zanieczyszczeń, które już do wnętrza się przedostały. Czyli wszystkie te, które przeszły przez filtry umieszczone na kanałach wlotowych powietrza, bowiem zakładamy że takowe są zamontowane. Oraz zanieczyszczenia, regularnie powstające wewnątrz warsztatu. Tutaj mamy bowiem do czynienia z ciągłym erodowaniem wszystkich elementów. Elementy betonowe się kruszą, stalowe ulegają utlenianiu, drewniane szczerbią. Z tego wszystkiego powstają zanieczyszczenia, które mogą być wznoszone do góry a następnie przedostawać się do strefy nakładania lakieru.

Dlatego też, tak ważnym procesem jest tutaj filtracja wewnętrzna, czyli zadbanie o wychwytywanie wszystkich, unoszących się swobodnie w przestrzeni warsztatowej zanieczyszczeń. W tym celu stosowane są odpowiednie filtry osadowe, takie jak chociażby filtr sufitowy dla warsztatów lakierniczych.

Zanieczyszczenia, kiedy tylko osiądą na powierzchni takiego filtra, są natychmiast wiązane w jego wewnętrznej strukturze, przez co nie mogą ponownie się wzbić do atmosfery wewnętrznej.

Tak więc, aby filtracja wewnętrzna była skuteczna, trzeba zastosować odpowiednie filtry wewnętrzne, oraz zadbać o to, aby były one regularnie wymieniane.

Pozyskiwanie odpowiednich filtrów warsztatowych.

Mając na względzie powyższe, musimy zdać sobie sprawę z tego, iż filtracja wewnętrzna w warsztatach lakierniczych, będzie pociągać za sobą stosunkowo spore koszty. Aczkolwiek, dobry dostawca filtrów warsztatowych dla warsztatów lakierniczych będzie w stanie z czasem zapewnić nam konkretne korzyści. Można będzie zadbać o pewne zniżki i upusty zew względu na stały odbiór. Aby więc koszty ograniczać, warto korzystać z usług jednego i tego samego dostawcy. Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba go wybrać pomiędzy innymi dostawcami, tak aby zapewnić sobie najbardziej korzystne warunki cenowe i dostaw.

Podsumowanie

Tak więc kluczowym elementem dla utrzymania jakości realizacji prac lakierniczych jest filtracja wewnętrzna atmosfery roboczej. Dzięki zadbaniu o ten aspekt, zanieczyszczenia nie będą negatywnie wpływać na przebieg procesu lakierniczego, a jakość realizowanych prac lakierniczych będzie stać na maksymalnie wysokim poziomie.