24/06/2015

Filtry powietrza dla lakierni przemysłowych

By grawertop

vittov600Prawidłowe podejście do kwestii filtrowania powietrza, to bardzo ważna rzecz w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych, w szczególności w przypadku prac lakierniczych, do których prawidłowego przeprowadzania należy zadbać o czystą atmosferę, a co więcej, starannie odfiltrować z wszystkich zanieczyszczeń powietrze, które będzie z obiektu lakierniczego odprowadzane na zewnątrz. W tym przypadku, koniecznością jest znalezienie odpowiednich rozwiązań filtracyjnych dla powietrza wtłaczanego do lakierni, aby było wolne od zanieczyszczeń, oraz powietrza odprowadzanego, aby nie zanieczyszczać środowiska. Zobaczmy zatem, z jakich rozwiązań możemy w tych przypadkach korzystać, oraz jak to wszystko ogarnąć, aby działało zgodnie z wszystkimi założeniami oraz wymaganiami.

Dobór odpowiednich filtrów.

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności, należy tutaj znaleźć odpowiedni filtry, które będą spełniać wymagania konkretnego obiektu. Należy przecież pamiętać o tym, iż każdy obiekt będzie posiadał inną specyfikę, a co za tym idzie, konieczne będzie zupełnie różne podejście do kwestii filtrowania powietrza z i do obiektu. Z reguły trzeba będzie zastosować odpowiednio dopasowany filtr kieszeniowy umieszczony w szybach wentylacyjnych, dzięki czemu powietrze odprowadzane na zewnątrz, będzie w stu procentach wolne od mgiełki lakierniczej, która przecież zawiera szkodliwe substancje lotne, które nie powinny przedostawać się do atmosfery. Należy je zebrać na powierzchni filtra, a następnie przeznaczyć do utylizacji w bezpiecznych warunkach, co jest wymogiem, jeśli chodzi o ochronę środowiska, a trzeba nam na tę kwestię zwracać uwagę, aby czasem nie doprowadzić do skażenia środowiska, co może się bardzo przykro skończyć dla całego przedsiębiorstwa.

Dodatkowe filtrowanie atmosfery lakierni.

Ponadto, należy tutaj także pamiętać o tym, aby w pomieszczeniach lakierniczych filtrować dodatkowo atmosferę poprzez zastosowanie filtrów sufitowych oraz podłogowych, najlepiej filtrów PaintStop, które bardzo skutecznie wiążą wszystkie zanieczyszczenia lakiernicze i nie przepuszczają ich dalej. Stosując starannie dobrane filtry sufitowe oraz podłogowe, możemy zapewnić sobie o wiele lepsze warunki do prowadzenia prac lakierniczych, oraz zabezpieczyć całe pomieszczenie lakierni przed osadzaniem się mgiełki lakierniczej na ścianach, podłogach oraz sufitach, co z całą pewnością pozytywnie wpłynie na jakość przeprowadzanych prac lakierniczych. Zabezpieczy nam to także same ściany przed wchłanianiem mgiełki lakierniczej, oraz będzie także usuwać zabrudzenia atmosfery pomieszczenia, które mogłyby wywierać negatywny wpływ na cały proces lakierniczy. Jednym słowem, trzeba będzie tutaj poczynić pewne inwestycje, niemniej jednak można będzie w ten sposób podnieść jakość usług, oraz zabezpieczyć środowisko na odpowiednio wysokim poziomie.