19/05/2015

Jak wynająć dodatkową powierzchnię magazynową?

By grawertop

02Wynajem dodatkowej powierzchni magazynowej, to dla wielu przedsiębiorstw produkcyjnych rozwiązaniem wręcz idealne, pozwalające na skuteczniejsze wykorzystanie własnej przestrzeni na swoich obiektach, która zamiast stać zawalona surowcem produkcyjnym, może być przeznaczone na poszerzenie mocy przerobowych firmy. Warto tutaj więc pozyskać nieco więcej informacji na temat wynajmu powierzchni magazynowej, aby wiedzieć, jakie wiążą się z tym korzyści, oraz wady. Aby wiedzieć jak szukać odpowiednich dostawców usługi magazynowania zewnętrznego. Aby zapewnić sobie nieco lepszy poziom efektywność prowadzonego biznesu produkcyjnego, i skuteczną obsługę swoich obiektów produkcyjnych.

Czym powinien się charakteryzować dobry magazyn zewnętrzny?

Jednym z najważniejszych aspektów na które należy w tym przypadku zwrócić szczególna uwagę jest prawidłowy wybór usługodawcy w kwestii zewnętrznego magazynowania. W pierwszej kolejności, trzeba będzie wyszukać wszystkie, powierzchnie magazynowe dostępne w wynajmie, a następnie sprawdzić dokładnie poszczególnych usługodawców, pod względem opinii na ich temat. Kolejnym krokiem będzie tutaj sprawdzenie szczegółowej oferty każdego z magazynów, pod kątem znalezienia odpowiednich warunków do przechowywania naszych produktów czy też surowców, a trzeba przecież pamiętać o tym, iż niektóre surowce wymagają specjalnych warunków przechowywania. Chodzi tutaj głównie o poziom wilgotności czy też temperaturę otoczenia, które to czynniki będą miały znaczący wpływ na właściwości fizyko chemiczne poszczególnych, składowanych na magazynie zewnętrznym surowców. Musimy tutaj znaleźć takiego usługodawcę, który będzie spełniał nasze wszystkie w tym zakresie wymagania, aby nasz towar był bezpieczny i zawsze dla nas dostępny.

Lokalizacja zewnętrznego magazynu.

Bardzo ważnym czynnikiem, który powinniśmy także brać tutaj pod uwagę jest lokalizacja zewnętrznego magazynu, który powinien znajdować się stosunkowo blisko naszych zakładów produkcyjnych, aby dostawy surowca produkcyjnego były jak najbardziej regularne oraz terminowe. Chodzi tutaj o to, aby możliwe było bieżące zamawianie wszelkiego rodzaju surowców produkcyjnych, bez konieczności zbyt dużego wyprzedzenia, najlepiej, jeśli będzie to realizacja zamówienia w terminie kilku godzin. W takim przypadku byłoby to rozwiązaniem najwygodniejsze, aczkolwiek z reguły będziemy mieli do czynienia z obsługą dostawy zamówienia dnia następnego. Generalnie rzecz ujmując, najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj skorzystanie z usług firm magazynowych takich, jak cieszyński Zrembud, który zapewnia szybką i terminową obsługę oraz bezpieczne warunki składowania naszych towarów, zgodnie z naszymi wymaganiami, co powinno być w tym przypadku kwestia zdecydowanie najwazniejszą, wywierającą kluczowy wpływ na wybór usługodawcy w tym zakresie.