24/09/2020

Jaki masażer do jakiej partii ciała wybrać?

By grawertop

Poszukujesz skutecznego sposobu na spięte mięśnie, pozbycie się uczucia zmęczenia i zrelaksowanie się po ciężkim dniu? Jeśli tak, to ten artykuł jest skierowany do Ciebie. Dowiesz się z niego jaki rodzaj masażera wybrać do konkretnej części ciała. Na co zwracać uwagę podczas wyboru takiego urządzenia oraz jakie są zalety jego stosowania.

Kark i kręgosłup – postawa to podstawa

Plecy oraz kark narażone są na duże obciążenia w trakcie dnia, dzieje się tak z powodu dużej ilości czasu spędzanego w pozycji siedzącej w praktycznym bezruchu. Godzinami siedzimy przed komputerem, czy też za kierownicą samochodu. By uniknąć bólu pleców oraz karku, kręgosłup powinniśmy masować na całej jego długości. Doskonale nadają się do tego fotele z masażem. Urządzenie takie między innymi pozwala na wybranie dokładnego odcinka kręgosłupa, jaki ma zostać rozmasowany. Podobnie działają także maty masujące, które w kilka minut są w stanie zniwelować zmęczenie i napięcie mięśni powstające przez cały dzień.

Natomiast w przypadku częstych bólów górnej części pleców, warto skorzystać z zabiegów, wykonywanych przez masażer karku i barków. Dzięki temu urządzeniu w kształcie poduszki możliwe jest bardzo szybkie rozluźnienie mięśni szyi oraz ramion. Ulga jest natychmiastowa, zmęczenie znika, a nasza postawa od razu staję się bardziej prawidłowa.

Inne partie ciała

Masaż możemy wykonywać na różnych częściach ciała, takich jak nogi, stopy, ramiona czy też łydki. Dlatego też, jeżeli poszukujemy uniwersalnego i wielozadaniowego urządzenia, możemy wybrać ręczny masażer do ciała. Jest on bardzo wygodny w użyciu, praktyczny, a ze względu na małe rozmiary, ławo jest go przechowywać. Można go także zabrać ze sobą na wyjazd służbowy lub na wakacje.

Jak kupować masażer

Decydując się na konkretny masażer do ciała, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze bardzo ważna jest jakość zastosowanych do stworzenia danego modelu materiałów. Muszą one być miękkie, komfortowe i bardzo wytrzymałe. Dlatego najlepsze marki wykorzystują naturalne składniki takie jak skóra.

Drugą ważną kwestią są funkcje, w jakie wyposażone jest dane urządzenie. Dobrze, gdy do wyboru mamy kilka rodzajów masażu, wiele trybów pracy oraz udogodnienia, takie jak automatyczny czas pracy lub możliwość zmiany kierunku obrotu głowic masujących.

Trzecim kryterium jest zastosowanie. Jeżeli szukasz urządzenia tylko do jednej partii ciała, to nie ma potrzeby kupować fotela do masażu. Wystarczy wybrać odpowiedni masażer, a jego użytkowanie z pewnością będzie przyjemne, relaksujące i satysfakcjonujące.