30/03/2016

Jakość realizacji prac lakierniczych.

By grawertop

Filtr_kieszeniowyLakiernictwo to jedna z tych dziedzin, w której bezsprzecznie najważniejszą rolę odgrywa czysta atmosfera do realizacji pracy. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o to, aby w pomieszczeniach, w których realizowane maja być prace lakiernicze, zapewnić atmosferę wolną od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń lotnych, które poprzez wiązanie się z mgiełka lakierniczą, mogłyby negatywnie wpływać na jakość oraz trwałość wykonywanych powłok lakierniczych. Wobec powyższego też, zdecydowanie najistotniejszą kwestią w tym szczególnym przypadku będzie odgrywać prawidłowe podejście do kwestii filtrowania powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń lakierni, jak również oczyszczania z zanieczyszczeń chemicznych powietrza odprowadzanego z pomieszczeń lakierniczych, aby nie doprowadzać do niepotrzebnego skażenia środowiska.

Jak filtrować powietrze wtłaczane do pomieszczeń lakierniczych?

Aby skutecznie zadbać o oczyszczanie powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, powinniśmy przede wszystkim zadbać o prawidłowe wykonanie instalacji nawiewno wywiewnej, która zagwarantuje nam bezpieczny i stabilny przepływ powietrza w obydwie strony. Natomiast wewnątrz kanałów należy zainstalować odpowiednie filtry zapewniające przechwytywanie wszystkich zanieczyszczeń przechodzących wraz z powietrzem, dzięki czemu, zarówno do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, jak i na zewnątrz będzie odprowadzane powietrze praktycznie całkiem czyste. W tej kwestii warto sprawdzić ofertę firmy K System, bowiem jest to praktycznie najbardziej znany dostawca filtrów do kabin lakierniczych, oraz wszelkiego rodzaju filtrów kasetowych, kieszeniowych, sufitowych, podłogowych czy też nasiennych. Firma ta, zapewnia nam bardzo szeroki wybór filtrów kieszeniowych i kasetowych, dzięki czemu praktycznie do każdego rodzaju instalacji uda nam się dopasować odpowiedni zestaw filtrów, zapewniających profesjonalne warunki do oczyszczania powietrza.

O czym jeszcze pamiętać?

Aby zagwarantować sobie jak najlepsze warunki do prawidłowego oczyszczania powietrza wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, czy też samych kabin lakierniczych, warto zastosować także inne metody oczyszczania powietrza, czyli na przykład filtry sufitowe oraz podłogowe, o których wspominaliśmy już nieco wyżej. Przede wszystkim jednak należy pamiętać tutaj o tym, aby każde z zastosowanych rozwiązań było jak najwyższej jakości, bowiem w przypadku zdecydowania się na jakiekolwiek półśrodki, niestety może się okazać, iż filtrowania nie przebiega na odpowiednio wysokim poziomie, a to raczej nie będzie korzystnie wpływać na jakość osiąganych efektów prac lakierniczych. Po prostu nie warto tutaj szukać oszczędności na siłę, bowiem mogą się one dość szybko zemścić w postaci ograniczonego poziomu jakości realizowanych prac, a to niestety nie będzie korzystne dla naszego przedsiębiorstwa.