12/03/2019

Kiedy potrzebna będzie laweta w Rybniku?

By grawertop

trójką ostrzegawczy - pomoc drogowaBycie szczęśliwym posiadaczem samochodu osobowego, wiąże się nie tylko z korzyściami. Bardzo często bowiem możemy mieć różnorodne zdarzenia, które do najprzyjemniejszych nie należą. Wszelkiego rodzaju kolizje i wypadki, jak również usterki na środku drogi, będą z całą pewnością należeć do grupy tych mniej przyjemnych zdarzeń. Dlatego też, będąc doświadczonym kierowcą, warto pod ręką mieć zawsze wizytówkę firmy świadczącej usługi pomocy drogowej w Rybniku. Bardzo często bowiem może się zdarzyć tak, iż będzie nam po prostu potrzebna laweta, aby nasz samochód odwieźć do najbliższego warsztatu samochodowego.

Wypadek na drodze – jak się zachować?

Najgorsze jest to, iż niestety, ale nie każdy kierowca wie, jak prawidłowo się zachować podczas kolizji drogowej. Najważniejsze jest tutaj to, aby zapewnić bezpieczeństwo pozostałym uczestnikom ruchu. Należy bezwzględnie zabezpieczyć miejsce zdarzenia i w odległości 20 metrów z tyłu umieścić trójką ostrzegawczy. Powinien on znajdować się na wyposażeniu każdego pojazdu. Następnie w miarę możliwości, w ramach bezpieczeństwa, należy oczyścić jezdnię z ewentualnych fragmentów naszego pojazdu. Ostatecznie należy wezwać policję oraz pomoc drogową. Są to czynności wręcz niezbędne. Bardzo często może się okazać, iż niezbędna będzie tutaj laweta Rybnik, bowiem nasz pojazd będzie na tyle uszkodzony, iż niemożliwe jest jego prowadzenie. Niemożliwe będzie także jego holowanie. Do holowania niezbędne jest, aby pojazd miał ruchome przynajmniej tylne koła. Jeśli tak nie jest, niestety, niezbędna będzie nam laweta Rybnik. Oczywiście lawetą suponują firmy świadczące usługi pomocy drogowej, wobec czego wzywają pomoc drogową, powinniśmy z góry określić, czy będziemy potrzebować holowania czy też transportu lawetą.

Inne przypadki, w których niezbędna będzie laweta.

Oczywiście uszkodzony samochód w wyniku kolizji to jeden z wielu przypadków, kiedy niezbędna będzie laweta Rybnik. Czasami jednak zdarzyć się mogą zupełnie inne sytuacje, w których także koniecznością będzie skorzystanie z lawety. Jednym z takich przypadków będzie zakup uszkodzonego samochodu. Czasami za nieduże pieniądze kupujemy samochody po wypadku, które następnie we własnym zakresie naprawiamy. Tutaj także trzeba będzie skorzystać z transportu lawetą, aby pojazd odstawić na warsztat samochodowy.

Laweta przydatna będzie także w innych przypadkach. Takich jak chociażby transport quadów na tory motocrossowe, przewóz pojazdów niezarejestrowanych w naszym kraju, przewóz pojazdów bez aktualnych badań technicznych. Będziemy tutaj mieć do czynienia z kilkoma co najmniej przypadkami, w których dobra laweta Rybnik, będzie jak najbardziej przydatna. Warto więc posiadać zawsze kontakt do firmy świadczącej usługi transportu lawetą.