23/01/2019

Komfort termiczny na polowanie w ziemie.

By grawertop

harkila seeland ageo - bielizna termalna myśliwskaPolowanie w sezonie zimowym wymaga od myśliwego szczególnego przygotowania się w zakresie doboru odzieży. Z reguły tez problematyczne jest to, iż im więcej odzieży nałożone, tym bardziej ograniczony jest komfort ruchowy w trakcie polowania. Dlatego też, warto tutaj przemyśleć kwestię inwestycji w nowoczesne rozwiązania technologiczne, jakimi są ubrania z ogrzewaniem elektrycznym zasilanym z Power Banków USB. Jest to nowoczesne rozwiązanie, może i stosunkowo kosztowne, jednakże gwarantujące dodatkowe dogrzewanie myśliwego w trakcie polowania. Oczywiście zawsze jest jeszcze profesjonalna bielizna termalna myśliwska, która także będzie w pewnym zakresie podnosić komfort termiczny na polowaniach w sezonie zimowym.

Nowoczesne ubrania z ogrzewaniem.

Jak już wspomnieliśmy ubrania z ogrzewaniem będą tutaj bardzo dobrym aczkolwiek stosunkowo kosztownym rozwiązaniem. Zwykłe wkładki do butów z ogrzewaniem, czy też rękawice, stanowią tutaj najtańsze elementy, a ich koszt wynosić będzie w zależności od producenta i dostawcy w przedziale 150-300 PLN. Pozostałe elementy ubrań z ogrzewaniem będą już tylko coraz bardziej kosztowne. Za komplet, czyli bluzę i kalesony, przyjdzie nam już zapłacić około 1500 PLN.

Jeśli chodzi o działanie, to wewnątrz materiału, z którego szyte są ubrania ogrzewaniem znajdują się wszyte grzałki z włókna węglowego, zasilane napięciem ze standardowych Power Banków USB. Jest to bardzo wygodne, bowiem możemy sobie wszystkie Power banki naładować w trakcie dojazdu na polowanie ładowarką samochodową. Potem, w trakcie polowania na przykład z ambony, takie dodatkowe ogrzewanie może się bardzo przydać. Tym bardziej, iż możemy tutaj zakupić nie tylko odzież, ale także specjalne siedziska podgrzewane. Ubrania z reguły będą wyposażone w odpowiednie kieszenie na same baterie, dzięki czemu nie powinniśmy mieć większych trudności z eksploatacją tego typu odzieży.

Bielizna termalna dla myśliwych.

Oczywiście jeśli nie chcemy wydawać sporych sum na ubrania z ogrzewaniem, zawsze pozostaje nam klasyczna bielizna termalna myśliwska. W tym zakresie kupimy sobie odpowiednio przygotowane kalesony oraz koszule, wykonane z dobrych jakościowo materiałów, gwarantujących trwałość i utrzymanie temperatury ciała na jednostajnym poziomie. W wielu przypadkach będzie to rozwiązaniem wręcz wystarczającym, a kosztującym o wiele mniej. Za komplet dobrej klasy bielizny termalnej, produkcji Harkila Seeland przyjdzie nam wyłożyć około 200-300 PLN, co jest znacznie niższa kwotą. Co prawda nie zapewni nam to dodatkowego ogrzewania, jednakże przy niezbyt wielkich mrozach zapewni utrzymanie temperatury na odpowiednim poziomie. Poza tym, bielizna termalna myśliwska, jest o wiele cieńsza i wygodniejsza w eksploatacji. nie będzie negatywnie wpływać na komfort, toteż można tutaj powiedzieć, że w wielu przypadkach może się okazać rozwiązaniem lepszym. Z całą pewnością w przypadku polowania w ruchu, kiedy komfort poruszania się i nieskrępowane niczym ruchy będą odgrywać szalenie istotną rolę.