19/07/2015

Kupujemy torebkę na co dzień!

By grawertop

torebka damska skórzana GregorioTorebka to nie tylko stylowe akcesorium dla kobiety – to także dodatek, który towarzyszy nam przez większość dnia, zabieramy ją ze sobą częściej niż swojego męża lub przyjaciółkę, w dodatku przechowujemy w niej wszystkie (nie)zbędne rzeczy takie jak portfel, kosmetyki, paralizator (ale to taki sekret, bo posiadanie paralizatora jest nielegalne) i inne bardzo ważne rzeczy jak książki, patelnie i nowy numer Harper’s Bazaar. Jeżeli masz dużo torebek, ale jednak coś Ci w szafie zgrzyta, bo torebki są mikro (modne, ale mało praktyczne na co dzień) albo są kopertówkami, albo kolor nie taki, albo po prostu nie masz jeszcze swojego ideału, śpieszę z pomocą abyś w końcu nie narzekała i nie upychała wszystkich rzeczy po kieszeni lubego, tak jak ja robiłam dotychczas

Wybieramy rozmiar

Rozmiar nie jest ważny. Naprawdę. Ale w przypadku torebki jest bardzo ważny, bo musisz kupić taką torebkę, która na co dzień pomieści to co potrzebujesz. Oczywiście, nie wyrzucamy tych drogich kopertówek które masz, chyba że są brzydkie, albo zniszczone. Natomiast musisz zrobić plan, co będziesz nosić ze sobą. Dlatego pozbieraj wszystkie przedmioty w jedno miejsce i ustal czy torebka musi być rozmiarów XXXXL czy mniejsza, nie mieszcząca A4 wystarczy. Jeżeli nosisz większe przedmioty niż A4 (mam na myśli jakieś dokumenty, w drodze Twoja wielka wiatrówka będzie trochę uciążliwa, paralizator jest lepszy) musisz patrzeć pod tym kontem aby zmieściła. Natomiast jeżeli nie nosisz zbyt wielu rzeczy, albo są one po prostu drobne, kup mniejszą torebkę, ponieważ większa z reguły jest po prostu cięższa i mniej praktyczna.

Wybieramy kształt

Kształt też jest ważny, w kwestii torebki znaczy się. Jeżeli nosisz dokumenty, albo inne rzeczy które nie chciałabyś zniszczyć, wybierz torebkę o sztywnym materiale, lub kuferek (sztywny materiał to np. skóra saffiano, jest bardziej wytrzymała w kwestii zachowania pierwotnego kształtu niż inne skóry, natomiast jeżeli nie lubisz skóry, wybierz sztywny PCV) natomiast jeśli kształt nie jest dla Ciebie ważny bo paralizator i szminka zniesie każdy kształt, wybieraj do woli!

Materiał z którego wykonana jest torebka

Wiadomo. Musi być dobra jakość. Chyba że lubisz zmieniać torebki co dwa tygodnie i zanieczyszczać środowisko. Zakup torebki na co dzień, czyli takiej która będzie z Tobą praktycznie zawsze, musi wiązać się z tym że ma być dobrej jakości. Dlatego czytaj opinie na Internecie, zapytaj znajome, wybierz dobry jakościowo materiał taki jak skóra, czy dobrej jakości Eko-skóra. Wystrzegaj się bazarowych torebek i skóry mielonej – są zazwyczaj gorszej jakości.

Co z kolorem?

Jeżeli ma być na co dzień, niech będzie z neutralnego koloru który będzie pasował do praktycznie wszystkich stylizacji. Może wyróżniać się okuciami, aby nadać charakteru, jednak paletę kolorów ogranicz do minimum – coś z tzw. Basicu, czyli czarny, brązowy, beżowy, granatowy. Ograniczysz w ten sposób kolorowy zawrót głowy, i kupisz coś dzięki czemu nie będziesz się budzić rano z myślą ,,cholera, znowu nie pasuje. A mogłam kupić czarną”. Sprawdź ofertę sklepu Gregorio gdzie kupisz dobre jakościowo torebki w dobrej cenie. Niech będzie na lata!