04/04/2021

Łyżka do mieszania betonu. Czym jest i jakie daje korzyści w firmie?

By grawertop

Łyżka do mieszania betonu, to nowoczesne urządzenie, zastępujące w klasycznej ładowarce standardową łyżkę. Taka zmiana łyżki, pozwala na sprawne i szybkie przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy. Jest to więc rozwiązaniem bardzo korzystnym, szczególnie dla pewnej grupy firm. Aby więc określić, czy łyżka do mieszania betonu będzie przydatna także w naszym przedsiębiorstwie, należy przeanalizować pewne czynniki. Dopiero kiedy ustalimy pewne fakty, można będzie podejmować decyzję o tego typu inwestycji. Tym bardziej, iż sama łyżka to przecież wydatek, co najmniej 10 tys. PLN, w przypadku najmniejszych modeli, przeznaczonych do miniładowarek.

Czy łyżka do mieszania betonu przyda się w każdej firmie budowlanej?

To oczywiście będzie uzależnione dość wyraźnie od profilu działalności danego przedsiębiorstwa. Musimy bowiem pamiętać, iż nie wszystkie firmy budowlane, będą realizować zadania, w których beton będzie tak samo potrzebny. A sama łyżka do mieszania do betonu, to przecież narzędzie, które pozwala na sprawne i szybkie przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy, w zasadzie, w nieograniczonych ilościach. Jedynym ograniczeniem jest tutaj pojemność samej łyżki.

Jeśli więc dane przedsiębiorstwo raczej jest w stanie precyzyjnie określić ilość betonu i czas, w którym będzie on potrzebny, to łyżka do mieszania betonu jest narzędziem zbędnym. Szczególnie, jeśli dodatkowo, nie mamy do czynienia z dużym zapotrzebowaniem na beton. Jeśli chodzi o sytuacje, w których firma potrzebuje 1 m3 betonu raz w tygodniu, to w zupełności wystarczającym rozwiązaniem będzie jego zamówienie z betoniarni. Natomiast w przypadku, kiedy ciężko jest określić zapotrzebowanie na beton, nie ma możliwości ustalenia wcześniejszego ile, jakiego rodzaju i kiedy będziemy beton potrzebować – łyżka do mieszania betonu jest narzędziem idealnym. Możemy bowiem dzięki niej, w dowolnej chwili przygotować dowolną ilość betonu o dowolnej konsystencji.

Zakup odpowiedniej łyżki do mieszania betonu.

Warto sobie tutaj także powiedzieć, iż łyżka z mieszalnikiem do betonu powinna być starannie dopasowana do potrzeb danej firmy oraz rodzaju posiadanej ładowarki. Każda maszyna ma bowiem swoje możliwości w zakresie udźwigu. Nie możemy tutaj zastosować zbyt dużej łyżki, do zbyt małej maszyny, bowiem moglibyśmy doprowadzić do jej nadmiernego obciążenia, a w efekcie do uszkodzenia. Dlatego też, opcją optymalną, jest wizyta bezpośrednio u producenta łyżek mieszalnikowych bądź też jego generalnego dystrybutora. Pozwoli nam to precyzyjnie dobrać łyżkę do rodzaju posiadanej maszyny.

Podsumowanie

Jednym słowem, należy tutaj podkreślić, iż łyżka do mieszania betonu to bardzo pożyteczne narzędzie, poszerzające znacznie możliwości posiadanej ładowarki. Trzeba jednakże zauważyć, iż nie każda firma budowlana, będzie potrzebować inwestycji w tego typu narzędzia. Warto dokładnie przeanalizować potrzeby w każdym przedsiębiorstwie, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie kosztownej, skądinąd łyżki do mieszania betonu.