02/01/2014

Mieszkanie i jego wykończenie

By grawertop

SONY DSCMieszkając w bloku dla mas ciężko jest podnieść standard życia tak, by można określić by je luksusowym. Na luksus mieszkalny składa się bowiem wiele czynników, które nie zawierają się jedynie w wystroju wnętrz. Pod uwagę należy wziąć między innymi takie rzeczy, jak umiejscowienie, widok z okna czy materiały wykonania budynku. Luksusowe apartamenty są często urządzane w starych kamienicach, gdzie wysokość pomieszczenia znajduje się powyżej 3 metrów, a same budynki usytuowane są blisko centrum miasta, bądź z widokiem na park, czy zabytkowy kościółek. Jednakże przy odrobinie wkładu finansowego można bez problemu sprawić sobie luksusowe mieszkanie niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

Jakie mieszkanie wybrać?

PRL-owe bloki często budowane były z płyty betonowej. Wybór takiego mieszkania jest niezbyt trafnym wyborem, gdyż pod wpływem różnicy temperatur, jaką mamy w Polsce między zimą a latem, kurczące się i rozkurczające płyty kruszą tynk, co powoduje pęknięcia na malowanych ścianach. Jest to problem dość powszechnie znany, dlatego większość osób mieszkających w blokach stara się tapetować ściany, by pęknięcia nie szpeciły całokształtu. Można stosować również mieszane style. Tapeta na ścianach, które od zewnątrz są wystawione na warunki pogodowe, oraz farba na ścianach wewnętrznych, jednak nie zawsze się to sprawdza, gdyż z doświadczenia wiem, że czasami farba pęka również na ścianach wewnętrznych. Pod tym względem najlepiej spisują się ceglane budynki. Mamy mieszkanie w wybranym przez nas budynku. Co teraz? Wypadałoby odpowiednio je przygotować. Przede wszystkim wybrać należy styl, na którym nam zależy. Warto zajrzeć na www.marmur-dulemba.pl by wykończyć łazienkę, ewentualnie jakieś elementy w mieszkaniu. Zależnie od stylu, który nam odpowiada, możemy przygotować mieszkanie z rozmachem, bądź minimalistycznie, z wielką ilością przestrzeni. Jeżeli zależy nam na przepychu, warto zaczerpnąć inspiracji z baroku, gdyż jest to swoista epoka zdobień oraz pakowania złota tam, gdzie będzie przyciągać wzrok gości, to jest wszędzie. Moderniści natomiast często stawiają na minimalizm, montując różnego rodzaju konstrukcje i balustrady ze szkła w mieszkaniu. Do tego oczywiście klimatyzacja oraz dobrze wyposażona kuchnia, do tego wanna bądź prysznic w wykańczanej marmurem łazience i gotowe.

Wygoda i luksus

Jeżeli nie zależy ci na pięknym widoku z okna, oraz nie wiadomo jak dobrej lokalizacji, praktycznie każde mieszkanie może być luksusowym. Wystarczy odrobina wyobraźni, oraz wkładu własnego, by cieszyć się swoim stylowym mieszkaniem.