30/07/2016

Naturalne metody na zwalczanie hemoroidów.

By grawertop

tea-time-estragon_19-116359Problem z hemoroidami dotyka bardzo wielu z nas. Wszelkie szacunki w tym zakresie wskazują iż co drugi polak cierpi na problemy z hemoroidami. Inaczej są to guzki krwawnicze, wyglądające jak poduszki wypełnione krwią a dla naszego organizmu i jego funkcjonowania pełnią bardzo istotną rolę. Przede wszystkim zapewniają nam możliwość panowania nad procesem defekacji oraz oddawania gazów. Kiedy są wypełnione krwią, nie pozwolą nam przepuścić niczego przez odbytnice, natomiast kiedy wypróżnią się z krwi, pozwoli nam to na oddanie kału, czy też gazów. Zobaczmy jednak co zrobić w przypadku, kiedy pojawią się problemy z żylakami odbytu, i jak w ogóle rozpoznać, że takie problemy się pojawiły.

Rozpoznajemy hemoroidy.

Pierwszą oznaką jakichkolwiek problemów z hemoroidami będzie zawsze nasilający się ból podczas defekacji, oraz pojawianie się krwi wraz z kałem (bardzo wyraźnie widać to na papierze. Z czasem, kiedy problemy zaczną się robić coraz poważniejsze, problematyczne może być nawet zwykłe siedzenie, bowiem ból w okolicy odbytu nie pozwoli nam na to. Dzieje się tak w przypadku, kiedy jeden lub kilka guzków pęknie, skutkiem czego, zaczyna z niego lecieć krew i przestaje on też pełnić swoją funkcję. Przyczyną krwawienia jest z reguły to, iż guzki są rozciągnięte, wypełnione krwią, i nie wypróżniają się z niej całkowicie. W efekcie dochodzi do stanu zapalnego, który z czasem zaczyna obejmować nie tylko guzki, ale także tkanki odbytu (stąd też silny ból w okolicy odbytu).

Przyczyny pojawiania się problemów z hemoroidami.

Jeśli chodzi o przyczyny, to stanowczo możemy tutaj wyeliminować wiek, bowiem przytrafiają się one zarówno osobom młodym jak i starszym. Ich rozwojowi sprzyjać będą natomiast brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia, co powodować będzie zaburzenia ciśnienia w układzie żylnym w okolicy odbytu. Najbardziej narażeni są jeżdżący konno, pracujący przy komputerze, kolarze oraz kierowcy. Oczywiście dieta także nie jest tutaj bez winy, a najczęściej problematyczne będzie nie dostarczanie sobie wystarczającej ilości błonnika pokarmowego, który jest odpowiedzialny na odpowiednie nawilżenie kału, aby umożliwić swobodne jego wydostanie się w odbytu.

Jak sobie radzić z żylakami odbytu?

Niezależnie od stadium choroby, zawsze zalecanym będzie picie dużej ilości płynów (2,5 litra dziennie), oraz odpowiednio zbilansowana dieta. Tutaj najważniejsze będą przede wszystkim warzywa, owoce, oraz produkty pochodzące z grubego przemiału. Dość dobrze sprawdzają się także wszelkie preparaty naturalne przy hemoroidach z całkiem sporym powodzeniem. Do tego dochodzą również wszelkiego rodzaju maści, czopki i tabletki, przepisywane w takich przypadkach przez lekarza, który zawsze powinien mieć decydujące zdanie w kwestii doboru metody leczenia. Ostatecznie też, można wykonać zabieg, a tutaj do wyboru będziemy mieli laseroterapię, zastrzyk w guzek, czy też zabiegi leczniczego uścisku. Generalnie rzecz wiec biorąc, nie powinniśmy się wstydzić tego problemu, gdyż dotyka od połowy populacji naszego kraju i jak najszybciej udać się do lekarza na badania, jeśli stwierdzimy jakiekolwiek objawy, charakterystyczne dla problemów z hemoroidami.