30/09/2016

Nawozy posypowe i ich stosowanie do iglaków.

By grawertop

dom-ogrody_21359700Każdy przydomowy ogród nie obejdzie się bez jakichkolwiek iglaków, które przecież na chwilę obecną stanowią w większości przypadków podstawowy element dekoracji ogrodowej. Wynika to głównie z faktu tego, iż są one niezbyt wymagające w uprawie, a zapewniają nam zieleń przez cały rok. Generalnie rzecz jednak ujmując, należy zdać sobie sprawę z faktu tego, iż także iglakom warto zapewnić nieco lepsze warunki poprzez zastosowanie odpowiednich nawozów posypowych, wzbogacających glebę w odpowiednie składniki odżywcze przydatne tym roślinom. Zobaczmy zatem, jak można poprawić warunki wzrostu iglaków w naszych ogrodach poprzez zastosowanie odpowiednich nawozów posypowych do iglaków.

Nawozy posypowe do iglaków.

Stosując posypowy nawóz do iglaków należy przede wszystkim pamiętać o prawidłowym jego wyłożeniu. Prace powinniśmy przeprowadzać najlepiej w dzień bezwietrzny i pochmurny, aby niepotrzebnie nie rozdmuchało nam nawozów, ani też nie wypaliło na powierzchni ziemi. Następnie, jeśli nie zanosi się na deszcz, należy delikatnie zraszać glebę aż nawóz wraz z woda wpije do ziemi, skąd zostanie pobrany przez korzenie drzewa z wodą, której będzie rozpuszczony. Tego typu nawozy przede wszystkim zapewniają wzbogacenie gleby o składniki mineralne oraz mikro i makroelementy niezbędne do prawidłowego wzrostu iglaków. Zapewniają także utrzymanie odpowiedniego kolorytu igieł, gdyż te, w wyniku niedoboru niektórych składników w glebie mogą mieć problem z utrzymaniem zieleni i zaczynają brązowieć. W przypadku kiedy już dojdzie do tej nieprzyjemnej sytuacji, należy zastosować odpowiednie nawozy posypowe przeciw brązowieniu igieł. Generalnie rzecz biorąc, tego typu nawozy są bardzo proste w aplikacji i nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy ani też doświadczenia.

Pozostałe nawozy do iglaków.

Oczywiście same brązowienie igieł nie jest jedynym zmartwieniem w przypadku iglaków. Mogą one być przecież atakowane przez różne szkodniki i choroby. W takich zaś przypadkach zawsze należy przede wszystkim dowiedzieć się jakie szkodniki czy tez choroby zaatakowały nasze iglaki a potem dobrać odpowiedni nawóz, którego celem będzie usunięcie przyczyny problemów. Jest to ważne, bowiem iglaki mogą dość szybko poddać się poważniejszym schorzeniom lub całej chordzie insektów. Nawozy tego rodzaju mają za zadanie dostarczyć im więcej składników niezbędnych do walki z zagrożeniami.

Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj zdać sobie sprawę iż hodowanie iglaków w swoich własnych ogrodach do wymagających nie należy, aczkolwiek warto zadbać o pewne prace pielęgnacyjne oraz o systematyczne nawożenie pewnymi nawozami, dzięki czemu nasze iglaki będą o wiele bardziej odporne na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Dzięki temu zapewnimy sobie zdrowe i solidne drzewa o nieskazitelnej zieleni igieł, które będą prawdziwą ozdobą każdego przydomowego ogrodu, a to przecież jest w tym przypadku kwestią zdecydowanie najważniejszą.