łyżka przesiewowa
08/03/2021

Nowoczesna łyżka przesiewowa dla firmy budowlanej.

By grawertop

Jednym z ciekawszych rozwiązań dla wielu firm budowlanych, może się okazać nowoczesna łyżka przesiewowa, montowana na ramieniu koparki. Dzięki inwestycję w tego typu łyżkę, możliwe jest skuteczne przesiewanie humusu budowlanego, a tym samym jego oczyszczanie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i zabrudzeń, uniemożliwiających jego wykorzystanie. Oczywiście, należy tutaj zdać sobie sprawę, iż łyżka przesiewowa będzie stosunkowo kosztowną inwestycją. Jednakże, trzeba liczyć się z tym, iż poszerzanie możliwości firmy będzie pociągać za sobą pewne koszty. warto więc przeanalizować możliwości, jakie to za sobą niesie, a następnie zastanowić się, czy też taka łyżka do przesiewania humusu, będzie w naszej firmie przydatna.

Czym charakteryzuje się łyżka przesiewowa do koparki?

Przede wszystkim musimy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż łyżka przesiewowa to w zasadzie klasyczna łyżka do koparki, która poza możliwością załadunku sypkich materiałów budowlanych, pozwala nam na osiewanie humusu z wykopów. Łyżka przesiewowa, wyposażona jest w specjalny mechanizm przesiewacza, czyli specjalne gwiazdki z tworzywa sztucznego zamocowane na poprzecznych wałkach. Są one napędzane z układu hydraulicznego koparki. Pozwala nam to na ominięcie konieczności stosowania dodatkowego źródła energii.

Działanie łyżki przesiewowej

Używanie łyżek przesiewowych jest banalnie proste. Po prawidłowym zamocowaniu jej w miejsce standardowej łyżki i podłączeniu do układu hydraulicznego, wystarczy nabrać do łyżki humusu i ją uruchomić. Gwiazdki wprawione w ruch, automatycznie zagwarantuje przesianie zawartości łyżki. W jej wnętrzu pozostaną wszystkie większe zanieczyszczenia, kamienie i grube korzenie. Pod spodem zaś, znajdzie się przesiany humus i rozdrobnione niektóre elementy takie jak korzenie, czy zbrylone fragmenty gleby.

Można więc powiedzieć, iż łyżka przesiewowa do koparki jest rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym, niż stosowane dotychczas przesiewacze bębnowe. Wymagały one bowiem pracy stacjonarnej, a więc trzeba było je załadować, a przesiany humus potem odebrać. W przypadku łyżek przesiewowych, można na bieżąco przesiewać humus, bezpośrednio nad miejsce jego późniejszego wykorzystania.

Podsumowanie.

Można tutaj więc zauważyć, iż inwestując w łyżki przesiewowe, możemy osiągnąć konkretne korzyści. Przede wszystkim w zakresie oszczędności czasu, związanej ze sprawniejszym oczyszczaniem humusu budowlanego z zanieczyszczeń. Poza tym, nowoczesna łyżka Rotastar charakteryzuje się wysokim poziomem wydajności pracy. Dzięki temu też, oczyszczanie humusu z zanieczyszczeń jest procesem przebiegającym sprawnie i bardzo szybko, co w przypadku współczesnego budownictwa, ma ogromne wręcz znaczenie. Jednym słowem, tego typu inwestycje będą jak najbardziej przemyślane. Oczywiście pod warunkiem, iż poszczególne firmy budowlane, będą tego typu prace realizować stosunkowo często.