06/07/2017

Nowoczesne okna z PCV.

By grawertop

main01Nie da się ukryć, iż od ładnych już kilkunastu lat, stolarka okienna wykonana z PCV, cieszy się niesłabnącym powodzeniem, co też w większości przypadków jest wynikiem dobrego poziomu estetycznego oraz bardzo dobrych parametrów technicznych. Z całą pewnością okna z PCV nie będą nigdy tak samo estetyczne i naturalnie ciepłe, jak okna z drewna, niemniej jednak ich zastosowanie niesie za sobą szereg konkretnych korzyści. Jakich? W kilku poniższych akapitach postaramy się przedstawić wady i zalety zastosowania stolarki okiennej wykonanej z PCV, oraz zastanowić się nad sensownością ich zastosowania w naszych domach czy też mieszkaniach.

Wady i zalety stolarki okiennej z PCV.

Przede wszystkim warto tutaj powiedzieć, iż współczesne technologie produkcyjne gwarantują nam, iż nowoczesna stolarka okienna, niezależnie od tego czy będzie wykonana z PCV czy też z naturalnego drewna, będzie charakteryzować się wyjątkowo dobrymi parametrami technicznymi. Poziom izolacji termicznej oraz akustycznej będzie bardzo dobry, dzięki czemu warunki panujące wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych będą bardzo dobre. Im lepszy bowiem poziom izolacji termicznej, tym lepsze warunki temperaturowe panujące wewnątrz, oraz niższe rachunki za ogrzewanie. Zaś w przypadku izolacji akustycznej, zyskujemy przede wszystkim na komforcie wewnątrz, bowiem tłumimy bardzo dużo niepotrzebnych hałasów dobiegających z zewnątrz, które mogłyby zakłócać nasz spokój. Do tego dochodzą zalety estetyczne, bowiem stolarka okienna z PCV współcześnie może być produkowana w taki sposób, aby przypominać materiały naturalne, czyli na przykład stolarkę drewnianą czy też nawet imitować naturalny kamień, co w pewnych okolicznościach jest rozwiązaniem wyjątkowo ciekawym stylistycznie.

Czy warto inwestować w stolarkę okienną z PCV?

W zdecydowanej większości przypadków warto, bowiem jest to bardzo dobre rozwiązanie, estetyczne i trwałe. Co więcej, okna PCV z firmy Drew Dom nie muszą być poddawane okresowej konserwacji, tak jak ma to miejsce w przypadku okien drewnianych. Okna wykonane z PCV będą także nieco bardziej przystępne cenowo oraz zdecydowanie prostsze w montażu. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę bardzo dobre parametry techniczne, chociażby kwestią izolacji termicznej oraz akustycznej, o których już wspominaliśmy w akapicie wcześniejszym, to można powiedzieć, iż zyskujemy okna bardzo klasowe, zapewniające nam estetykę i duży poziom komfortu wewnątrz naszych mieszkań. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż okna z PCV stanowią dobrą inwestycję, aczkolwiek czasami, w przypadku specyficznych potrzeb inwestora, lepszym rozwiązaniem mogą się okazać okna z naturalnego drewna. Grunt to jednak dobre dopasowanie stolarki okiennej do wnętrza, bowiem od tego powinniśmy zaczynać, aby okna pełniły swoje funkcje i były dopasowane do pozostałych elementów wystroju wnętrz.