22/01/2020

Odzież myśliwska w sezonie zimowym.

By grawertop

Zima to dla każdego myśliwego czas szczególny, związany z nieco zwiększonymi wydatkami na odpowiednią odzież, zapewniającą maksymalnie wysoki poziom komfortu termicznego w lesie. Co prawda tegoroczna zima za bardzo mrozem i śniegiem nie grzeszy, niemniej jednak, warunki zimowe, zawsze stawiają przed każdym myśliwym poważne wymagania w zakresie ubioru. W związku z powyższym, należy przygotować się na dodatkowe wydatki, głównie związane z koniecznością zakupu odzieży zimowej, ciepłej. Nie chodzi tutaj też bynajmniej tylko i wyłącznie o odpowiedniej klasy buty, spodnie i kurtkę. Ważną rolę odgrywać będą także termiczne koszulki dla myśliwych, oraz ubrania gwarantujące odpowiednią ochronę przed zimnym wiatrem.

Prawidłowa ochrona przed zimnym wiatrem.

Jednym z lepszych elementów odzieży zimowej, która sprawdzać się będzie szczególnie w obecnych warunkach będzie dobrej klasy myśliwski polar Windstopper. Obecna pogoda zimowa nie sprawia większych trudności pod kątem niskich temperatur, jednakże porywisty wiatr, zapewnia iż odczuwalna temperatura jest kilka stopni niższa, niż ta rzeczywista. W takich okolicznościach, nie trzeba się ubierać nazbyt grubo, jednakże kwestią kluczową jest zadbanie o zatrzymanie wiatru. Dobrej klasy polar typu Windstopper, będzie to zadanie realizować wręcz idealnie. Warto więc zainwestować w tego typu polar, który przyczyni się do podniesienia komfortu poruszania się po lesie w obecnie panujących warunkach. Dopiero w przypadku znaczniejszego spadku temperatur za oknem, konieczne będzie zainwestowanie w zimową kurtkę oraz ocieplane spodnie, które zagwarantują nam wysoki poziom komfortu termicznego, nawet w przypadku gdy słupki rtęci spadną drastycznie poniżej zera. Co ważne, inwestując w myśliwski polar Windstopper, zapewniamy sobie solidny ubiór na dłuższy czas, gdyż tego typu odzież, z powodzeniem przetrwa co najmniej kilka najbliższych sezonów.

Odzież termiczna dla myśliwych.

Bardzo ważnym elementem ubioru zimowego dla myśliwych będzie także solidna bielizna termiczna. Jej zadaniem jest przede wszystkim utrzymywanie temperatury ciała przy braku aktywności fizycznej, co w przypadku polowania z ambony będzie się sprawdzać wyśmienicie. Jeśli zaś będzie to polowanie w ciągłym ruchu, koniecznością będzie posiadanie bielizny termoaktywnej, która zagwarantuje doskonały poziom komfortu termicznego w trakcie ruchu. Warto podkreślić, iż termokatywne koszulki dla myśliwych będą nie tylko zapewniać utrzymanie ciepła organizmu. Jednocześnie ich zadaniem jest odprowadzanie potu na zewnętrzną część swojej struktury, dzięki czemu nie przemokną. Jest to ważne, bowiem poruszanie w lesie w przemoczonej odzieży w sezonie zimowym nie wróży niczego dobrego. Warto więc o tym pamiętać, wybierając odzież na sezon zimowy i ubierając się na konkretne polowanie.