02/06/2019

Organizujemy imprezę weselną.

By grawertop

Każdy z nas prędzej czy też później, stanie przed koniecznością zorganizowania imprezy weselnej. Jest to zadanie stosunkowo wymagające. Należy poświęcić odpowiednią ilość czasu, jak również solidnego zaangażowania. W przeciwnym razie, może nie wszystko się okazać tak idealne jak sobie wymarzyliśmy. Trzeba będzie wybrać odpowiedni lokal, zatrudnić DJ-a odpowiedzialnego za oprawę muzyczną. W następnych krokach zaś ustalić przebieg całej imprezy, wybrać szczegółowy repertuar, jak również zająć się kwestiami menu i zaproszeniami dla gości. Jest jednym słowem stosunkowo sporo pracy w tym wszystkim, wobec czego powinniśmy zakasać rękawy i zająć się jak najszybciej pierwszymi przygotowaniami do imprezy weselnej.

Wybieramy lokal i zatrudniamy DJ-a na wesele.

Są to dwa, zdecydowanie najważniejsze kroki. Bez tego trudno będzie w ogóle myśleć o organizowaniu imprezy weselnej. Co gorsza, zarówno DJ na wesele Bielsko, jak i większość lokali weselnych, będzie mieć z reguły dość spore wyprzedzenie w rezerwacji terminów. Zacząć więc trzeba będzie od znalezienia lokalu, który będzie odpowiadać nam w wielu względach i zarezerwowaniu terminu. Będzie to jednoznaczne z ustaleniem terminu naszego ślubu. W przeciwnym razie, jeśli najpierw ustalimy sobie termin, może się okazać, iż w tym czasie, wszystkie lokale, spełniające nasze oczekiwania, już są zajęte.

Następnie od razu po zarezerwowaniu terminu w lokalu, możemy przystąpić do znalezienia muzyka do oprawy muzycznej. Jak już wspomnieliśmy, praktycznie każdy DJ na wesele w Rybniku i Katowicach będzie mieć tak samo napięty grafik. Szczególnie jeśli chodzi nam o tych najlepszych. Dlatego też, zatrudnieniem DJ-a na wesele, zajmujemy się niezwłocznie po ustaleniu terminu. Jeśli zaś uda nam się i tutaj zagwarantować sobie odpowiedniego DJ-a, będziemy mogli bez żadnych trudności przystąpić do końcowych formalności, które także będą wymagać od nas czasu i zaangażowania.

Przygotowujemy imprezę weselną.

Kwestią kluczową będzie tutaj staranne zaplanowanie przebiegu całej imprezy weselnej. Najlepiej jeśli zrobimy szczegółowy, godzinowy plan. Według niego następnie, będziemy działać my, jak i wszystkie pozostałe ekipy odpowiedzialne za przebieg imprezy. W planie zaznaczamy, kiedy podawane będą posiłki, a kiedy będzie tańce. Ustalamy także godziny prowadzenia zabaw weselnych, bez których trudno sobie w naszym kraju wyobrazić ślub. Tak przygotowany plan dajemy zarówno na kuchnie, jak i dla Dj-a. Muzyk będzie dzięki niemu wiedział, jak przygotować oprawę muzyczną. Kiedy muzyka powinna być ściszona czy też nawet całkowicie wyłączona, a kiedy można grać. Będzie on też o odpowiedniej porze rozpoczynać zabawy weselne. Ostatecznie DJ na wesele powinien jeszcze dostać wytyczne w zakresie szczegółowego repertuaru, oraz jaki utwór życzymy sobie odtworzyć na pierwszy taniec młodej pary.

Jeśli przebrniemy przez wszystkie powyższe szczegóły i będziemy mieć gotowy plan, będziemy mogli ze spokojem stwierdzić, iż ta impreza weselna, będzie należeć do jednych z najbardziej udanych. Warto więc pamiętać o tym, aby nie pominąć żadnego szczegółu na etapie organizacji. Jest to niezwykle istotne, ze względu na całość imprezy.