24/01/2018

Profesjonalne okna PCV do twojego domu.

By grawertop

windows-with-wooden-shutters-1168499-mPrędzej czy później każdego z nas czeka konieczność przeprowadzenia remontu domu, w czasie którego może się okazać, iż wymiana okien staje się faktem. Taka sytuacja będzie miejsce przede wszystkim wtedy, kiedy nasze okna raczej jeszcze są wykonane w starszej technologii, skutkiem czego ich parametry technologiczne nie będą tak dobre, jak okien wykonywanych obecnie. Można tutaj powiedzieć, iż nowe okna warto montować po około dwudziestoletnim okresie eksploatacji poprzednich. Bardzo ważne będzie tutaj jednak to, jak bardzo dobrze uda nam się dobrać okna do naszego domu, gdyż wybór na rynku na chwilę obecną jest bardzo duży.

Parametry techniczne okien.

Przede wszystkim należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestię parametrów technicznych naszych okien, gdyż od tego powinien być uzależniony nasz wybór. Jest to kwestia stosunkowo ważna, której powinniśmy poświęcić bardzo dużo czasu. W zasadzie możemy naszą decyzję w tym zakresie niemal w 90% uzależnić właśnie od parametrów technicznych poszczególnych modelów okien. Najważniejsze zaś będą tutaj dla nas parametry izolacji termicznej oraz akustycznej, które przekładać się będą zarówno na komfort korzystania z własnego domu, jak i na koszty związane z jego eksploatacją.

  • Izolacja termiczna okien – czyli inaczej przepuszczalność cieplna – parametr określający straty ciepła w skali określonego czasu, wyrażany w Watach na metr kwadratowy okna. Im niższa wartość parametru tym lepsze okna i mniejsze straty ciepła, a tym samym niższe rachunki za ogrzewanie. Musimy tutaj pamiętać, iż bardzo dużo ciepła wytracamy z mieszkań właśnie poprzez okna.
  • Izolacja akustyczna okien – jest to parametr określający poziom ich wytłumienia. Innymi słowy, mówi nam o tym, jak wiele hałasów przedostanie się z zewnątrz do naszego domu i na odwrót. Będzie wyrażony w decybelach a jego wpływ zauważymy przede wszystkim na naszym poczuciu komfortu. Szczególnie jeśli będziemy chcieli odespać nocną zmianę w pracy, a pod oknem będą się bawić dzieci sąsiada.

Zakup odpowiednich okien PCV.

Bardzo istotną kwestią w tym przypadku będzie znalezienie odpowiednio solidnego dostawcy okien, który zagwarantuje nam rzetelność w doborze okien względem naszych potrzeb. Musimy także mieć pewność, iż ustalone przez nas parametry techniczne będą w tym przypadku jak najbardziej przestrzegane, gdyż jest to z naszego punktu widzenia, kwestia najważniejsza. Decydując się na przykład na okna PCV z firmy Drew Dom z całą pewnością możemy spać spokojnie, bowiem jest to jeden z popularniejszych i bardziej cenionych dostawców okien w okolicy Bielska Białej. Firma z wieloletnią tradycją, która z całą pewnością dla niewielkiego zysku, nie będzie narażać swojego dobrego imienia i renomy wypracowanej przez wiele lat skutecznego doradzania i dostarczania swoim klientom jak najlepszych okien o zdecydowanie najlepszych, zgodnych z wcześniejszymi ustaleniami parametrach.